Saračević i Vori uoči Celja: Kao i uvijek kad igramo s njima očekuje nas pravi okršaj!
Objavljeno: 12. 04. 2018 - 5:32

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb u srijedu navečer stigli su u Skoplje, gdje će od petka, 13. do nedjelje 15. travnja sudjelovati na završnom Final Four turniru SEHA Gazprom lige.

U četvrtak poslijepodne trener PPD Zagreba Zlatko Saračević i dokapetan Igor Vori sudjelovali su na uvodnoj konferenciji za medije na kojoj su iznijeli svoja viđenja nadolazećeg polufinalnog dvoboja s Celjem Pivovarnom Laško, koji je na rasporedu u petak, 13. travnja s početkom u 20.15 sati.

  • Naš osnovni cilj je bio da i sedmu godinu u nizu izborimo plasman na završni turnir SEHA lige. Ovo su zaista četiri najkvalitetnije ekipe u natjecanju. Što se nas tiče smatram da smo kroz cijelu sezonu igrali dobro i da smo zasluženo danas ovdje u Skoplju. U petak nas očekuje jedna izuzetno teška utakmica s protivnikom s kojim već tradicionalno vodimo teške i gotovo uvijek neizvjesne bitke. Rekao bih da su šanse u petak 50:50 – kazao je trener PPD Zagreba Zlatko Saračević.
  • Slažem se s onim što je trener rekao i očekujem jednu jako tešku utakmicu. Igrali smo s Celjem dva puta ove sezone i nismo u tim dvobojima poraženi, ali mislim da nam je najbolje zaboraviti na sve što je bilo ranije jer nas u petak očekuje nešto sasvim drugačije. Celje je jedna mlada i poletna ekipa, imaju kvalitetnog trenera i igraju brz i moderan rukomet. Nama nedostaju Hrstić i Vuglač što je objektivno hendikep, ali smatram da su moji suigrači spremni i da možemo uz malo sreće izboriti toliko željeno finale natjecanja – dodao je dokapetan Igor Vori.
  • Presretni smo što po prvi puta sudjelujemo na Final Four turniru SEHA Gazprom lige i slažem se s trenerom Saračevićem da su četiri najbolje ekipe izborile plasman. Očekuje nas naravno jedna teška utakmica protiv kvalitetnog i iskusnog protivnika, ali od svojih igrača očekujem da pruže dobru predstavu i mislim da će svi navijači u dvorani uživati u kvalitetnom polufinalu – mišljenja je trener Celja Branko Tamše.
  • Ostvarili smo svoj primarni cilj i plasirali se na završni turnir, a sada nam je želja pokušati napraviti korak više i otići u finale. Očekuje nas susret s kvalitetnom ekipom Zagreba i sigurno da nam neće biti lako. Objektivno imamo nekih problema s ozljedama i imamo loš skor sa hrvatskim prvakom ove sezone, ali mislim da smo usvojili određene pouke nakon zadnjeg poraza u Celju i da ćemo svi skupa u petak izaći na parket i dati sve od sebe da ovoga puta mi budemo ti koji će se veseliti – kazao je rukometaš slovenskog prvaka David Razgor.

 

U petak, 13. travnja u prvom polufinalnom susretu (17.45) sastaju se aktualni prvak Europe i branitelj naslova SEHA Gazprom lige Vardar i prvak Bjelorusije Meshkov Brest. Drugo polufinale donosi nam dvoboj PPD Zagreba i Celja PL u 20.15 sati.

  Povratak na sve vijesti