Šola i Šipić najavili Motor: Gruba su ekipa! Ako budemo statični, ljudi će nas ubiti od batina!
Objavljeno: 17. 11. 2020 - 11:39

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb opet su u akciji!

Naime, nakon trotjedne stanke uzrokovane reprezentativnom pauzom, ali i slučajevima zaraze virusom COVID-19 i odrađenom samoizolacijom čitave prve momčadi, rukometna Liga prvaka opet je u našem gradu.

U srijedu, 18. studenog, s početkom u 20.45 i uz izravan prijenos na programu Arena Sport 1 televizije, rukometaši PPD Zagreba ugostiti će prvake Ukrajine, rukometni klub Motor Zaporozhyje.

U ovoj neobičnoj sezoni nije iznimka da klubovi koji se susreću nemaju isti broj odigranih utakmica, pa će tako Ukrajinci sutra odigrati svoj peti, a Zagrebaši svoj šesti susret. Prvaci Ukrajine zbog krize uzrokovane globalnom pandemijom do sada su odgodili čak dvije utakmice, dok su hrvatski rukometni prvaci za sada propustili jednu utakmicu.

Ukrajinci na kontu imaju dva osvojena boda, dok je najbolji hrvatski klub još uvijek u lovu na prve ovosezonske bodove.

Još jedna zanimljivost vezana za ovu utakmicu jest i mjesto odigravanja dvoboja. Naime, kako je Arena Zagreb pretvorena u pomoćni COVID-19 centar za bolesnike s blažim simptomima, hrvatski su rukometni prvaci bili primorani pronaći novi privremeni dom u kojemu će nastaviti natjecanje.

Nomadski život najtrofejnijeg hrvatskog kluba tako će se nastaviti i u sportskoj dvorani Sutinska Vrela u Podsusedu nakon što su ranije igrali u Areni Zagreb, Domu Sportova i Kutiji šibica.

Sukladno epidemiološkim mjerama gledatelja na utakmici neće biti.

Dan uoči susreta dvaju državnih prvaka dvoboj su na prigodnoj konferenciji za medije najavili trener prve ekipe PPD Zagreba Vlado Šola i kružni napadač Marin Šipić.

  • Imamo situaciju gdje smo nakon teškog poraza od Celja završili u desetodnevnoj samoizolaciji što samo po sebi nije lako. Ipak, trenirali smo koliko smo mogli preko Zooma, a jednom kada smo izašli van nastavili smo raditi rukomet. Nekako mi se čini da smo dosta ubrzali ekipu i protok lopte. Poradili smo i na homogenosti obrane, kako u 6-0 tako i u 5-1 sustavu. Sutra je veliki izazov za nas. Motor je vrlo kvalitetna ekipa koja je u svim utakmicama ove sezone pokazala da ima snage nositi se s najboljima u Europi. I Veszpremu i Barceloni zadali su dosta muke. Naš prvi zadatak za sutra je da se brzo vraćamo u obranu jer oni strahovito brzo guraju u leđa i vuku taj brzi centar. Njihovo najjače oružje su srednji vanjski, lijevi vanjski i pivot i to je dodatni zadatak za nas s kojim ćemo se morati pozabaviti. Što se napadačkog dijela tiče morat ćemo naći način da probijemo njihovu zonu koja je poprilično prgava, tako da očekujemo jedan dobar „fight“ sutra na terenu. Mi smo dosta proučavali njihovu igru i pripremili se dobro na treningu, sada je samo na dečkima da to sutra prenesu na teren za vrijeme utakmice. Od svojih igrača jedino na čemu ću maksimalno inzistirati jest borba do posljednje sekunde. U sutrašnjoj utakmici izgubit će ona ekipa koja se prva prestane boriti – kazao je u najavi trener PPD Zagreba Vlado Šola.

 

  • Čeka nas jako teška utakmica, čvrst protivnik koji igra jako dobru obranu. Rekao bih čak da igraju grubu i prljavu obranu. Ako ćemo biti statični i ako ćemo ih napadati 1 na 1 s mjesta, siguran sam da će nas ljudi ubiti od batina. Mislim da smo dobro pripremljeni za njih. Malasinskas, Pukhouski i pivot započinju i završavaju 70 posto njihovih napada tako daje vrlo jasno da moramo tu trojku zaustaviti ako mislimo pobijediti utakmicu. Na nama je da odigramo poštenu utakmicu, da mi njih istučemo u našoj kući i da napokon osvojimo te bodove – poručio je kružni napadač Marin Šipić.
  Povratak na sve vijesti