Trener Lino Červar: Pobjeda izborena u Zagrebu vrlo je dragocjena, no dalek je put do osmine finala
Objavljeno: 16. 11. 2018 - 8:37

Nakon što su rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb Urh Kastelic i Damir Bičanić podijelili očekivanja od nadolazećeg 08. kola VELUX EHF Lige prvaka uoči kojeg u nedjelju putuju u Celje na odmjeravanje snaga s istoimenim domaćinom, dvoboj u kojem će se susresti nositelji naslova Hrvatske i Slovenije prokomentirao je i trener Lino Červar:

,,Pobjeda izborena u Zagrebu vrlo je dragocjena, međutim dalek je put do osmine finala. Jedna od teških nadolazećih utakmica je sada u Celju. Ono što je najbitnije, kući smo ih pobjedili, a naravno da bismo pozitivan rezultat voljeli postići i tamo, ali to bi značilo da su oni eliminirani. Bit će to teška borba, a ja znam da su i oni svjesni toga, pod pritiskom su. Neće biti lako, dvorana je navodno rasprodana. Prema tome, teška nas utakmica očekuje, a na nama je ozdraviti povrijeđene igrače - mislim na Vekića i Šušnju - kako bismo u Celju mogli igrati u kompletnom sastavu znajući da je to jedna utakmica koja od nas traži poseban pristup. Obrana mora biti iznimno jaka, a napad siguran, odnosno da ne rasprodajemo lopte i radimo tehničke greške, što bi bilo vrlo loše i odnijelo veliku prednost na njihovu stranu. U svakom slučaju, oni su favoriti s obzirom na to da igraju kod kuće, ali na nama je da pružimo otpor i vidimo što se da učiniti. Moramo razmišljati o svojoj igri, to je vrlo bitno.''

Podsjetimo, bit će ovo novi susret igrača PPD Zagreba i Celja Pivovarne Laško, i to samo tjedan dana nakon što je odigran prvi od dvaju zakazanih susreta ove sezone. Proteklog su vikenda u Areni Zagreb Lavovi su protiv istog protivnika upisali nove bodove Lige prvaka, i to nakon što su pred domaćom publikom slavili rezultatom 24:22.  

Celjani i Zagrebaši uzvratni će susret najelitnijeg europskog rukometnog natjecanja odigrati u nedjelju18. studenog, u Zlatorog Areni. Predviđeno vrijeme početka dvoboja je 17 sati, a izravan prijenos bit će dostupan na Drugom programu Hrvatske radiotelevizije.

  Povratak na sve vijesti