17/17 Dibirova i Kavčića za pobjedu Zagreba nad Sesvetama!
Objavljeno: 16. 04. 2024 - 6:38

Rukometaši Zagreba u sportskoj su dvorani Jelkovec stigli do sedme ovosezonske pobjede u sklopu Paket24 Premijer lige za prvaka rukometnog prvenstva Hrvatske.

Do 14. osvojenog boda naši su dečki došli, nakon što su i drugi puta ove sezone bili bolji od drugoplasirane ekipe Sesveta i to ovoga puta rezultatom 31:34 (16: 18).

Trener Andrija Nikolić za ovu utakmicu nije mogao računati na od ranije ozlijeđene Yoela Cunija Moralesa i Paola Kraljevića, a uoči ovog susreta zbog ozljede zgloba iz sastava je otpao i Davor Ćavar.

Svoje mjesto u sastavu nisu našli niti Edin Klis, Aljaž Panjtar i Maksimilijan Molc.

O utakmici

Prvo poluvrijeme gledali smo ravnopravne takmace, a većim se dijelom igralo gol za gol.

Prvo vodstvo Zagreba vidjeli smo u 7. minuti, kada s crte pogađa Adin Faljić za 5:6. Prvo dvostruko vodstvo hrvatskih prvaka, pak, stiglo je točno deset minuta kasnije kada je s lijevog krila precizan bio Timur Dibirov za 7:9.

Imao je najbolji hrvatski klub u jednom trenutku i +3 (7:10), ali domaćini su pokazali borbenost i na koncu smanjili na 16:18 uoči odlaska na predah.

Nastavak, pak, donosi nešto odlučniji Zagreb koji se odvaja odmah na početku.

Valja zabilježiti pogodak izvana Miloša Kosa za 19:25 u 40. minuti susreta što je ujedno bila i najveća prednost rukometaša Zagreba.

Deset minuta do kraja utakmice još je jednom, ali ovoga puta iz prolaza, pogodio Kos za 26:31 vodstvo hrvatskih prvaka.

Do konca susreta dvoboja Sesvećani su uspjeli smanjiti zaostatak na konačnih 31:34.

A u pobjedi nad Sesvetama ponajviše su se istaknuli stopostotni dvojac Timur Dibirov i Aleks Kavčić koji su gađali 10/10 odnosno 7/7.

Matej Mandić imao je jednu, a Ante Grbavac šest obrana.

Kod domaćina Zlatko Raužan i Davor Gavrić postigli su po pet pogodaka, dok je na vratima Filip Perić upisao osam obrana.

Domaćinstvo u Varaždinu!

Pred rukometašima Zagreba dvoboj je 08. kola Paket24 Premijer lige za prvaka rukometnog prvenstva Hrvatske, u kojemu će najbolji hrvatski rukometaši odmjeriti snage s ekipom GRK Varaždina.

Naši Zagrebaši domaćini su toga susreta, ali budući da je zbog ranijih europskih obveza najboljeg hrvatskog kluba zamijenjeno domaćinstvo, dvoboj će se igrati u Areni Varaždin.

RK Sesvete – RK Zagreb 31:34 (16:18)

SD Jelkovec: 300 gledatelja

Suci: Dalibor Jurinović (Zadar) i Marko Mrvica (Biograd na moru)

RK Sesvete: Perić 8 obrana, Prpić 2 obrana, Sunajko; Čaprić 3, Hršak 3, Jelovčić 1, Dumenčić 4, Turčić 1, Raužan 5, Šuker 1, Gavrić 5, Godec 1, Finek 2, Ćuk 4, Lasan, Topić 1

Trener: Igor Vori

RK Zagreb: Grbavac 6 obrana, Mandić 1 obrana, Kos 4, Walczak 1, Faljić 2, Klarica, Gojun 1, Srna 1, Horvat, Sirotić, Čupić 5, Dibirov 10, Franković, Kavčić 7, Glavaš 3, Suholežnik

Trener: Andrija Nikolić

  Povratak na sve vijesti