Hrvoje Vojković postao predsjednik Kluba
U ZAGREBAČKOM hotelu Panorama održana je svečana Skupština rukometnog kluba CO Zagreb, na kojoj je izabran predsjednik kluba. Očekivano, to je Hrvoje Vojković.
Na Skupštini je donesen novi, pročišćeni statut kluba, a odlučeno je kako će dosadašnji Upravni odbor zamijeniti Izvršni odbor. Najveća razlika s obzirom na prijašnji ustroj je ta što će Izvršni odbor imati 15, za razliku od prijašnjih 11 članova. Za predsjednika kluba očekivano je izabran Hrvoje Vojković.
“Ovaj izbor pričinjava mi veliku čast, a potvrđuje naše opredjeljenje da podržavamo klub, koje je trajno prisutno”, rekao je Vojković.
Za predsjednika skupštine kluba jednoglasno je izabran Ivan Jarnjak, koji je također izrazio želju da se što prije raščisti situacija oko Rukometnog doma i dodjeljivanja prostorija CO Zagrebu.
Direktor kluba Bartol Kaleb podnio je izvješće o radu kluba u 2008. i 2009. godini, te je ustanovljeno da je klub u 2008. bio u plusu od 110.000 kuna, a u dosadašnjem periodu 2009. godine CO Zagreb je u plus od 430. 354 kune. Kaleb je izrazio zadovoljstvo jer klub pozitivno posluje u teško vrijeme krize i recesije.
“Razdoblje iza nas je bilo razdoblje stabiliziranja, unatoč teškim vremenima poslovanje kluba nije niti u jednom trenutku bilo ugroženo. Klub ostvaruje vrhunske rezultate, iako nismo na razini konkurentnosti s drugim europskim klubovima”, rekao je Kaleb.
Za 21 mjesec CO Zagreb tako je zaradio 540.000 kuna, pa ostaje nejasno zašto su u posljednje vrijeme kasnile plaće.
Kaleb je naglasio kako trenerskom dvojcu Maglajlija-Bašić treba zahvaliti što je klub bezbolno prošao kroz proces stabilizacije nakon odlaska trenera Line Červara, te dodao kako je CO Zagreb danas klub koji u kadru ima spoj iskustva i želje za uspjesima.
U ime kluba tad je izrazio nezadovoljstvo što nisu ispunjena neka obećanja prema klubu.
“Mi smo podstanari u Kutiji šibica, ponajviše zahvaljujući odlukama grada Zagreba i države o prostorijama koje su nam trebale biti dodijeljene i Rukometnom domu. Mladi nam treniraju na različitim lokacijama, osuđeni smo i dalje biti podstanari, no mi se nećemo predati. Nadam se da će Izvršni odbor naći snage i odlučnosti da se ostvari dugogodišnji san svih simpatizera Zagreba”, dodao je Kaleb.
Glavni tajnik zagrebačkog sportskog saveza Velimir Bašić pozdravio je uspjehe kluba i rekao kako su CO Zagreb i Dinamo u današnje vrijeme perjanice zagrebačkog sporta. Da klub ne odustaje od rukometnog doma potvrđuje to što je osnovan Odbor za izgradnju doma.