Juanin Garcia: Fotografija s Vujovićem ima posebno mjesto u mom domu!
Objavljeno: 13. 02. 2015 - 11:33

13. 02. 2015.

Veliki derbi 09. kola VELUX EHF Lige prvaka, direktan dvoboj za poziciju broj tri u skupini A između Prvog plinarskog društva Zagreb i Naturhouse La Rioje uoči utakmice najavili su trener gostujuće momčadi Jesus Javier Gonzalez i najiskusniji igrač Juanin Garcia.

Što očekujete od utakmice u Zagrebu? Kako planirate nanijeti hrvatskom prvaku prvi domaći poraz u Ligi prvaka?

„Zagreb je već nekoliko puta pokazao da je riječ o kvalitetnoj momčadi, posebice neugodnoj kada igra pred svojom publikom. Hrvatski prvaci pobijedili su THW Kiel i PSG a to govori samo za sebe. Kako planiramo iznenaditi Zagreb? Sigurno da nam neće biti lako ispuniti taj zadatak, ali ako želimo napraviti iznenađenje morat ćemo odigrati obranu na vrhunskom nivou. Ključ naše eventualne pobjede u Zagrebu je da zadržimo domaćina na malom broju pogodaka.“

Koje su vrline, a koje mane hrvatske momčadi?

„Radi se o izuzetno kvalitetnoj ekipi koja na svakoj poziciji ima po dva dobra igrača. Igraju vrlo brz i energijom nabijen rukomet. Veliki sam poklonik takve moderne igre kakvu prikazuju hrvatski prvaci. Najveća im je mana nedostatakiskustva i činjenica da pod pritiskom znaju pucati.“

Nadomak ste ispunjenju cilja da se plasirate među 16 najboljih momčadi Europe. Može li Logroño napraviti i korak dalje u svojoj debitantskoj sezoni?

„Naš je cilj proći među 16 najboljih i moramo se prvo pobrinuti da to ispunimo. Jednom kada se tamo nađemo sigurno ćemo dati sve od sebe da iznenadimo sljedećeg protivnika i prođemo među osam najboljih. Ovaj klub se diže iz godine u godinu i premda nije realno već ove sezone očekivati da možemo otići do samog vrha mi ćemo svakako nastaviti rasti i stremiti ka najvišim ciljevima kako u domaćin natjecanjima, tako i u Europi.“

Juan Garcia Lorenzana ili u rukometnim vodama jednostavno Juanin jedan je od najboljih krilnih igrača svijeta u posljednjih petnaestak godina. Ovaj 37-godišnjak igra na poziciji lijevog krila, a nakon 14 godina provedenih u Ademar Leonu i Barceloni od aktualne je sezone član Naturhouse La Rioje.

Godinama ste igrali u trofejnim klubovima poput Ademar Leona i Barcelone. Od ove sezone član ste Naturhouse La Rioje. Kako ste se prilagodili u novoj sredini, kako vam se sviđa igrati rukomet u Logroñu?

„U Logroñu sam se odmah odlično snašao. Grad je prelijep, sredina mi savršeno odgovara, a ni rukomet nije teško igrati kada si okružen prijateljima i ljudima pozitivne energije.“

Koja je najveća snaga Naturhouse La Rioje, a gdje vidiš eventualne nedostatke?

„Mana nam je svakako nedostatak iskustva igranja ovakvih europskih utakmica. Nas nekolicina je sve to već prošla, ali većina ovih mladih igrača prvi puta nastupa na najvećoj pozornici. Važno je naglasiti kako je ovo mladi klub koji iz godine u godinu raste i koji si svake sezone postavlja nove visoke ciljeve. Upravo iz toga razloga prepoznao sam vrijednost ovog projekta i priključio se Naturhouse La Rioji. „

Što očekuješ od utakmice u Zagrebu? Što misliš o ekipi Zagreba?

„Biti će izuzetno teško igrati u dvorani u kojoj je paklena atmosfera i u kojoj su padali velikani poput THW Kiela i PSG-a. Zagreb je pred svojom publikom izuzetno jaka ekipa i sigurno je da su oni favoriti u ovoj utakmici. Na nama je da odigramo strpljivo, da pokušamo kroz dobru obranu doći do lakih golova i tako eventualno i do pobjede.“

Nakon utakmice u Logroñu fotografirao si svoga sina s trenerom Zagreba i nekadašnjim igračem Barcelone Veselinom Vujovićem. Možeš li to malo objasniti?

„Veselin je legendarni igrač, prvi koji je proglašen najboljim na svijetu i istinska legenda moje Barcelone. Oduvijek sam mu se divio i naravno da sam iskoristio priliku da fotografiram svoga sina s takvom jednom veličinom. Ta fotografija već danas ima posebno mjesto u našem domu.“

Juanin-Garcia