PPD Zagreb u Koprivnici nadigrao Nexe Našice!
Objavljeno: 24. 01. 2015 - 9:28

24. 01. 2015.

Nakon poraza od Krke iz Novog mesta i remija s Gorenje Velenjem, rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb u trećoj su pripremnoj utakmici ove zime upisali i prvu pobjedu. U prijateljskoj utakmici igranoj u Koprivnici igrači Veselina Vujovića i treći puta ove sezone bili su bolji od rukometaša našičkog Nexea.

Najveći derbi hrvatskog rukometa odigran je u sklopu memorijalnog rukometnog turnira „Goran Vrbošić Vrba“, a završio je slavljem zagrebačke momčadi rezultatom 27:24 (12:13).

Utakmica je igrana pred više oko 500-tinjak gledatelja, a trener Prvog Plinarskog društva Zagreb Veselin Vujović uz standardne prvotimce priliku je dao i juniorima Arianu Joviću, Petru Mediću i Petru Grbcu. U sastavu hrvatskog prvaka nije bilo reprezentativaca Zlatka Horvata, Filipa Ivića, Luke Stepančića i Ilije Brozovića, kao i ozlijeđenih Domagoja Pavlovića i Matea Lukačeca.

Najbolji u redovima PPD Zagreba bili su Luka Raković sa šest, odnosno dokapetan Josip Valčić sa pet pogodaka. Ivan Stevanović skupio je 12 obrana i na koncu bio proglašen najboljim igračem PPD Zagreba.

Kod Našičana četiri pogotka Tomislava Nuića, dok su po tri dodali Tibor Jurjević, Luka Sokolić, te Mirko Herceg. S 11 obrana najboljim igračem Nexea proglašen je golman Martin Juzbašić.

PPD Zagreb: Stevanović 12 obrana, Jović: Mihić 2, Šprem 2, Čorić, Šebetić 2, Raković 6, Šušnja 2, J. Valčić 5, T. Valčić, Mandalinić 3, Obranović 4, Medić, Vuglač, Kovačević 1, Grbac

NEXE Našice: Lelić 3 obrane, Juzbašić 11 obrana; Gadža, Crnić 2, Mrđenović 1, Barišić Jaman 2, Tomas, Kružić 1, Jurjević 3, Sokolić 3, Nuić 4, Božić Pavletić 2, Sakić, Vegar 2, Celebi 1, Herceg 3

nexe