PPD Zagreb porazom od Meshkov Bresta zaključio polusezonu
Objavljeno: 16. 12. 2014 - 9:38

16. 12. 2014.

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb porazom od Meshkov Bresta okončali su prvi dio natjecateljski vrlo uspješne polusezone. U sklopu 12. kola SEHA Gazprom South Stream lige hrvatski rukometni prvaci rezultatom 21:24 (6:13) poraženi su od prvaka Bjelorusije te će tako na zimsku stanku otići s osam pobjeda i pet poraza.

Bio je to četvrti ovogodišnji susret hrvatskog i bjeloruskog prvaka. Podsjetimo, u sklopu 03. kola SEHA GSS lige PPD Zagreb je pod vodstvom pomoćnog trenera Zlatka Saračevića slavio na gostovanju u Brestu rezultatom 28:29. Bila je to ujedno i prva pobjeda hrvatskih prvaka u Bjelorusiji. U VELUX EHF Ligi prvaka Meshkov Brest i PPD Zagreb snage su odmjerili u dva navrata uz pobjedu Bresta na svom parketu rezultatom 26:22, odnosno slavlje PPD Zagreba u zagrebačkoj Areni rezultatom 25:23.

U drugom ovosezonskom porazu od Meshkov Bresta najbolji u redovima Prvog plinarskog društva Zagreb bili su Ilija Brozović s četiri, odnosno Sandro Obranović i Mario Vuglač s tri pogotka. Filip Ivić skupio je 11 obrana, dok je Ivan Stevanović dodao jednu. U sastavu PPD Zagreba nije bilo ozlijeđenog Domagoja Pavlovića, kao ni Lovre Mihića, Matea Lukačeca i Tea Čorića.

Kod gostiju najraspoloženiji su bili Janko Božović sa sedam, odnosno David Špiler sa četiri pogotka.  Hrvatski vratar u redovima bjeloruske ekipe Ivan Pešić imao je deset obrana.

U utakmici koja je obilovala žestokim duelima nakon jednog naguravanja izravne crvene kartone zaradili su dokapetan PPD Zagreba Josip Valčić i srednji vanjski Meshkov Bresta Dzmitry Nikolenkau. Zbog tri isključenja crveni je karton dobio i Siarhei Shylovich.

PPD Zagreb: Ivić (11 obrana), Stevanović (1 obrana); Brozović 4, Stepančić 1, Čelica 2, Šprem 2, Šebetić, Raković, Horvat 2, Šušnja 1, J. Valčić, T. Valčić, Mandalinić 2, Obranović 3, Vuglač 3, Kovačević 1

Meshkov Brest: Pešić (10 obrana), Patotski, Čarapenka; Babičev, Božović 7, Kamišik 1, Špiler 4, Nikulenkau 1, Stojković 1, Šumak, Vukić 2, Baranau, Rutenka 5, Razgor 2, Šilović 1, Astrašapkin