Rukometaši PPD Zagreba osvojili 27. naslov prvaka Hrvatske!
Objavljeno: 20. 05. 2018 - 9:40

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb osvojili su 27. naslov prvaka Hrvatske, nakon što su u sklopu 08. kola Premijer lige za prvaka rukometnog prvenstva Hrvatske svladali ekipu Spačve iz Vinkovaca i tako pratiteljima pobjegli na dovoljnu razliku da već dva kola prije kraja mogu otvoriti šampanjac.

Oko 500 navijača u sportskoj dvorani Bartola Kašića moglo je uživati u odličnoj utakmici u kojoj je na koncu slavio novi-stari hrvatski prvak PPD Zagreb i to rezultatom 35:18 (19:12).

Trener Zlatko Saračević na put u Vinkovce nije vodio kapetana  seniorske ekipe Zlatka Horvata, kao ni suigrače mu Davida Miklavčića i Igora Vorija, a svoj debi odradio je i mladi Vid Starčević koji je minulog vikenda sa svojim kadetima osvojio naslov prvaka Hrvatske na završnici u Umagu.

U pobjedi nad Spačvom posebno su se istaknula Zagrebova krila Josip Božić-Pavletić sa sedam, Valentino Ravnić sa šest, odnosno Josip Ereš s pet pogodaka.

Urh Kastelic u prvom je poluvremenu imao pet obrana, dok je u nastavku Arian Jović briljirao s čak 12 obrana.

  • Čestitke mojim igračima na pravom pristupu i zasluženoj pobjedi. Mislim da smo odigrali pametno, strpljivo i da smo u svakom trenutku utakmice znali što želimo i kako to postići. Zadovoljan sam i što sam uspio mlađima dati priliku posljednjih 15-ak minuta i stroga što su dobro odradili posao. Imamo još dvije utakmice i bez obzira na to što smo već osigurali novi naslov prvaka očekujem od svojih igrača da do kraja ostanu koncentrirani i da zaključimo sezonu bez poraza – poručio je trener PPD Zagreba Zlatko Saračević.
  • Čestitka mojim suigračima na naslovu prvaka Hrvatske. Nije bilo lako, ali odradili smo jednu jako dobru sezonu. Malo smo kiksali kada nismo prošli skupinu Lige prvaka, ali mislim da smo bili odlični u SEHA Gazprom ligi i da smo hrvatska natjecanja odradili na visini zadatka. Ostaje nam gostovanje kod mlade, brze i borbene ekipe Varaždina i onda domaća utakmica s drugom najboljom ekipom Hrvatske, a to je Nexe. Očekujem da s dvije pobjede zaključimo prvenstvo i neporaženi odemo na zasluženi odmor – dodao je strijelac tri pogotka Domagoj Pavlović.

Za kraj sezone gostovanje u Varaždinu i derbi u Kutiji šibica!

Pred rukometašima PPD Zagreba dvoboj je 09. kola Premijer lige za prvaka rukometnog prvenstva Hrvatske. Riječ je o gostovanju kod GRK Varaždina 1930 koje je na rasporedu u četvrtak 24. svibnja.

U posljednjem, 10. kolu prvenstva Hrvatske zagrebaši će u petak 01. lipnja ugostiti ekipu Nexe Našica. Taj dvoboj na rasporedu je u 19.00 sati u Kutiji šibica.

Spačva Vinkovci – PPD Zagreb 38:25 (19:12)

Suci: Dalibor Jurinović (Zadar) i Marko Mrvica (Biograd na Moru)

Delegat: Siniša Rudić (Biograd ns Moru)

Spačva: Stojanović 2 obrane, Nadarević 1 obrana, Ereš 3 obrane; M. Jurić 2, Maroš, Lučić, I. Jurić, Nađ 1, Mihaljević 2, Nedić 1, Božić 2, Blašković 1 (1), Babić 4 , Vukušić 1, Ranogajec 1, Ćuk 3

PPD Zagreb: Jović 11 + 1 obrana, Kastelic 5 obrana: Starčević, Ereš 5, Mrakovčić 3, Lučin 1(1), Božić-Pavletić 7, Kontrec 1, Marković 2, Šušnja 3, J. Valčić, Medić 2, T. Valčić, Ravnić 6, Bičanić 2, Pavlović 3(1)

  Povratak na sve vijesti