Srna i Glavaš predvodili Hrvatsku do plasmana u polufinale Svjetskog prvenstva!
Nevjerojatnu pobjedu ostvarila je hrvatska rukometna reprezentacija u četvrtfinalu Svjetskog rukometnog prvenstva.
Još jednom je Arena Zagreb bila ispunjena do posljednjeg mjesta i još jednom su gledatelji mogli svjedočiti pravoj rukometnoj drami.
A drama je to bila u kojoj je Hrvatska u posljednje četiri minute furioznom završnicom i serijom 5-0, uspjela preokrenuti 26:30 u 31:30.
Pogotkom Marina Šipića s crte u posljednjoj sekundi utakmice eruptirala je i najveća zagrebačka dvorana, a izabranici Dagura Sigurdssona tako su postali prvi polufinalisti 29. Svjetskog prvenstva u rukometu.
Dominik Kuzmanović imao je devet, a Ivan Pešić tri obrane.
Najbolji u redovima naše izabrane vrste bio je Zagrebov Filip Glavaš sa šest postignutih pogodaka, dok je igračem utakmice s golom manje, ali i sjajnom igrom u obrani proglašen Zvonimir Srna. Ivano Pavlović i Luka Lovre Klarica nisu se upisali u strijelce.
Kod ekipe Mađarske najbolji su bili Zoran Ilić s osam postignutih pogodaka, kao i sjajni vratar Laszlo Bartucz s čak 14 obrana.
Hrvatska u polufinalu igra s ekipom Francuske u četvrtak u 21.00 sat.
Hrvatska – Mađarska 31:30 (16:16)
Hrvatska: Kuzmanović 9 obrana, Pešić 3 obrane; Duvnjak, Šoštarić 1, Klarica, Šimić, Srna 5, Pavlović, Maraš 1, Mamić, Lučin 4, Martinović 4, Šušnja, Šipić 5, Glavaš 6, Jelinić 4
Izbornik: Dagur Sigurdsson
Mađarska: Palasics, Bartucz 14 obrana; Sipos 1, Boka, Ligetvari 1, Fazekas 4, Radriguez 2, Banhidi 1, Szita 3, Anscin, Bodo 3, Ilić 8, Rosta, Lekai 3, Onodi, Imre 4
Izbornik: Jose Maria Rodriguez