/nbsp;
Objavljeno: 28. 04. 2015 - 4:40

28. 04. 2015.

Na prigodnoj konferenciji za medije rukometnog kluba Prvo plinarsko društvo Zagreb potpisan je novi ugovor s dosadašnjim trenerom Veselinom Vujovićem. Ispred hrvatskog rukometnog prvaka ugovor je potpisao glavni menadžer kluba Božidar Jović koji je pritom istaknuo kako se dosadašnja suradnja s trenerom pokazala kao pun pogodak te kako su svi u klubu počevši od igrača, stručnog stožera, osoblja i na koncu uprave, apsolutno presretni što je gospodin Vujović odlučio produžiti ugovor s hrvatskim prvakom.

Posljednja dva mjeseca proveli smo u intenzivnim razgovorima i pregovorima s trenerom Vujovićem i s velikim zadovoljstvom mogu potvrditi da smo odlučili produžiti suradnju na obostranu zadovoljstvo. S naše strane nije niti u jednom trenutku bilo upitno želimo li mi Vujovića za trenera, pa čak i taj posljednji poraz od Barcelone u našim očima nije zasjenio sve fantastične rezultate koje je trener napravio od svog dolaska naovamo. Znali smo od ranije da imamo ekipu prepunu potencijala, a s dolaskom trenera Vujovića ostvarili smo jedan pravi europski iskorak i napravili odličan rezultat. Za nešto više od toga, iako ponavljam da smo imali rezultatski jako uspješnu sezonu, potreban je dugogodišnji rad i stoga smo, svjesni kako nema velikog rezultata preko noći, odlučili zadržati našeg trenera u klubu na jedan dulji period. Vjerujemo u trenera Vujovića i u to da je on pravi čovjek za ovu mladu ekipu – kazao je u uvodu glavni menadžer rukometnog kluba Prvo plinarsko društvo Zagreb Božidar Jović te se potom osvrnuo na eventualne promjene igračkog kadra za sljedeću sezonu.

Dotakao bih se trojice igrača o čijim se budućim dolascima i odlascima iz našeg kluba dosta govorilo što kroz medije što u kuloarima. Prvi od njih je naš pivot Ilija Brozović kojem ugovor istječe na koncu ove sezone. Pred Ilijom je na stolu novi ugovor s naše strane i na njemu je do konca svibnja da odluči želi li i dalje biti našim članom. Luka Stepančić ima ugovor još godinu dana i mi ga pod svaku cijenu želimo zadržati na to, ali po mogućnosti i na dulje razdoblje. Luka je jedan od naših stožernih igrača i iako mi na stolu imamo konkretnu ponudu francuskog viceprvaka Paris Saint Germaina u ovome trenutku niti ne pomišljamo na to da ga prodamo. Ako nas napusti Brozović bilo bi suludo s naše strane riješiti se usluga još jednog reprezentativca. Takav potez ne bi doličio klubu koji želi ostvariti velike rezultate. Stav uprave kluba je da se Luki Stepančiću kroz narednih mjesec dana ponudi novi ugovor do 2018. godine kada bi on zajedno s Obranovićem, Mandalinićem, Ivićem i još nekim mlađim igračima u punoj snazi postao nositeljem igre naše reprezentacije koja će iste godine biti domaćin Europskog prvenstva. Upravo igrači koje sam spomenuo plus Šebetić i Kovačević potpisali su ugovore do 2018. godine i kada njima dodate braću Valčić i kapetana Horvata koji od ranije imaju višegodišnje ugovore onda dolazimo do tog kostura naše momčadi s kojom će trener Vujović krenuti u novu sezonu. Ukoliko u međuvremenu dobijemo neku drugačiju ponudu PSG-a ili nekog drugog kluba o njoj ćemo odlučiti kada se i ako to dogodi. Također je istina da smo u pregovorima s pivotom Marijom Tomićem. On je hrvatski rukometaš s katarskom sportskom putovnicom. Svojim igrama u Medvešćaku i Sisku zaradio je poziv jednog katarskog kluba, a kasnije se sjajnim partijama u tamošnjoj ligi nametnuo i izborniku te zemlje Valeru Riveri da ga uvrsti na širi popis reprezentativaca. Premda taj posao još nije definitivno dogovoren, vjerujemo kako će Tomić početkom lipnja stići na potpisivanje ugovora u Zagreb – zaključio je glavni menadžer kluba Božidar Jović.

Moram priznati da me je poraz od Barcelone dosta uzdrmao, jer kako je činjenica da jedan poraz ne može zasjeniti sve dobro što smo radili tijekom sezone isto je tako i činjenica da smo taj susret odigrali sramno i da smo morali pokazati puno više. Međutim ljubav mojih igrača, poruke podrške od ljudi u i oko kluba, kao i svih onih navijača i ljudi koje svakodnevno susrećem na ulici za mene je bio jedan veliki poticaj da ostanem ovdje u Zagrebu. Upravo mi je okruženje dalo do znanja da sam ovdje poželjan, da radim nešto dobro i iskreno i da Zagreb i ja imamo zajedničku budućnost. S druge strane kao velikog natjecatelja goni me i želja da zajedno sa svojim igračima otkrijem jesu li one pobjede protiv Kiela i Pariza naša realnost ili je pak naša realnost onaj grubi poraz u Barceloni. Oduvijek sam bio sportaš u pravom smislu te riječi, igrač i trener koji jako teško odustaje kada si nešto zacrta i to je dakako bio razlog više da ostanem i nastavim raditi s ovom sjajnom ekipom. Bilo je riječi o trajanju ugovora, pa smo razgovarali je li bolje da potpišemo na godinu, tri ili pet, ali nekako smo na koncu sporazumno zaključili da će naša suradnja trajati sve dok bude obostranog zadovoljstva – poručio je na konferenciji za medije trener Prvog plinarskog društva Veselin Vujović.

Osim trenera Vujovića te gorespomenutih igrača prve ekipe koji su produžili ugovore do 2018. godine rukometni klub Prvo plinarsko društvo Zagreb sa zadovoljstvom može istaknuti kako su potpisani ugovori sa čak sedmoricom igrača iz vlastitog pogona rođenih 1996. godine ili mlađih. Riječ je o juniorima kluba Petru Mediću, Arianu Joviću, Kristijanu Radošu, Brunu Viliju Zobecu, Marku Šehiću, Domagoju Potnaru i Jakovu Vrdoljaku.

Presica