Vujović: Ulogu favorita tek imamo opravdati! Šprem: Spartak je tvrd orah!

Objavljeno: 12. 02. 2016 - 9:05
Pred rukometašima Prvog plinarskog društva Zagreb dvoboj je 18. kola SEHA Gazprom lige u kojemu će u subotu 13. veljače odmjeriti snage sa subotičkim Spartak Vojputom. Dvoboj hrvatskog prvaka i srbijanskog viceprvaka na rasporedu je u 18.40 sati.
Hrvatski rukometni prvaci u Suboticu su stigli dan ranije, a odmah po dolasku dvoboj protiv Spartaka u kratkom su razgovoru za službene stranice kluba najavili trener PPD Zagreba Veselin Vujović i rukometaš Lovro Šprem.
- Najviše me brine pitanje motivacije, jer igrati prije par dana protiv Paris Saint Germaina pred 15 tisuća ljudi u Areni Zagreb i sada se prebaciti u film gostovanja u Subotici nije nimalo lako i potencijalno može biti vrlo opasno. Mi jesmo kvalitetnije ekipa od Subotičana, ali to je nešto što ćemo morati tek dokazati na parketu. U odnosu na dvoboj s PSG-om u sastavu nema Šušnje i Kovačevića, a na put su krenuli Sabljić i Šprem. Kada trener ima 20 zdravih igrača onda ima tu slobodu da ih rotira i mijenja od utakmice do utakmice. Naš cilj je svladati Spartak i onda u utorak pokušati pobijediti Tatran u našoj Kutiji šibica. Mislim da bi s te dvije pobjede i matematički potvrdili plasman na završni turnir SEHA Gazprom lige – kazao je u najavi susreta trener PPD Zagreba Veselin Vujović.
- Sigurno da možemo očekivati puno težu utakmicu protiv Spartaka nego što je bila ona u Zagrebu. Oni će biti motivirani da se protiv nas pokažu u najboljem svijetlu i mi moramo biti svjesni da oni pred svojom publikom nisu nimalo bezopasan protivnik. Na nama je da opravdamo ulogu favorita i da damo sve od sebe da upišemo nova dva boda. Veselim se dvoboju koji će sigurno biti prava rukometna poslastica – najavio je dvoboj Lovro Šprem.