Zagreb bez poraza osvojio treće mjesto na Sparkassen kupu!
Objavljeno: 21. 08. 2016 - 12:56

Rukometaši prvog plinarskog društva Zagreb drugoga dana Sparkassen kupa u utakmici za treće mjesto odmjerili su snage s njemačkim prvoligašem Füchse Berlinom te su nakon 60 minuta super zanimljive utakmice slavili rezultatom 29:25 (13:13) i tako osvojili treće mjesto ovog uglednog pripremnog turnira.

Nakon što su prvoga dana svladali bundesligaše TVB Stuttgart 1898 rezultatom 25:24 (12:11), odnosno remizirali s Frisch Auf! Göppingenom rezultatom 30:30 (15:16) najbolji hrvatski rukometaši i posljednjeg dana turnira predstavili su se u dobrom svjetlu te su unatoč brojnim izostancima pokazali da je PPD Zagreb uvijek konkurentan.

Bez sedmorice standardnih igrača po 12. put na Sparkassen kupu!

U kombiniranom sastavu hrvatskih rukometnih prvaka nije bilo sudionika Olimpijskih igara u Rio de Janeiru Zlatka Horvata, Ivana Stevanovića, Davida Miklavčića, Darka Cingesara i trenera Veselina Vujovića, dok se samo dva dana ranije, netom pristigao iz dalekog Brazila, ekipi po prvi puta priključio slovenski reprezentativni vratar Matevž Skok. Također, boje najboljeg hrvatskog rukometnog kluba zbog ozljeda nisu mogli braniti niti Domagoj Pavlović, Luka Šebetić i Tonči Valčić.

Upravo zbog izostanka velikog broja standardnih igrača PPD Zagreba priliku da pokažu što znaju dobili su mladi igrači poput vratarskog dvojca Vladimir Gošić (1998.) – Arian Jović (1996.), srednji vanjski Lovro Jotić (1994.), Mateo Lukačec (1995.) i Petar Medić (1996.) te desno krilo Josip Ereš (1995.).

Jović sjajan na vratima, Marković i Mandalinić ubojiti u napadu!

Prvi strijelac Lavova sa stopostotnim učinkom bio je sjajni Dobrivoje Marković koji se u strijelce upisao u sedam navrata, od čega dva puta s linije sedam metara. S golom manje još jednu odličnu partiju pružio je i Stipe Mandalinić, dok je zapaženu rolu sa pet pogodaka odigrao i odlični Luka Raković. Treba svakako spomenuti i kako je kružni napadač Tin Kontrec odigrao svoje prve minute na ovogodišnjem Sparkassen kupu te je sa tri pogotka, jednim iznuđenim sedmercem i odličnom igrom u obrani pokazao da će i ove sezone biti važan kotačić u ekipi Veselina Vujovića.

Posebne pohvale idu i na račun 20-godišnjeg vratara Ariana Jovića koji je sa 14 obrana još jednom dao naslutiti da je pred njim obećavajuća budućnost.

U redovima berlinskih lisica sa osam je pogodaka standardno najbolji bio srednji vanjski Petar Nenadić, dok je s krila pet pogodaka postigao Cristoph Reissky. Petr Stochl u prvom je poluvremenu imao pet, dok je Furjan u nastavku upisao sedam obrana.

Bivši hrvatski reprezentativac Drago Vuković nije se skidao te je dvoboj odgledao s klupe Füchse Berlina.

PPD Zagreb – Füchse Berlin 29:25 (13:13)

PPD Zagreb: Gošić, Skok 3 obrane, Jović 14 obrana; Ereš, Vujić 3, Kontrec 3, Vori, Šprem 2, Marković 7(2), Raković 5, Šušnja, J. Valčić 2, Jotić 1, Mandalinić 6, Medić, Markoski, Lukačec

HC Füchse Berlin: Kubrak, Furjan 7 obrana, Stochl 5 obrana; Bielzer 1, Ellison 4, Fritz, Nenadić 8 (1), Plaza 2, Pust, Reissky 5, Schauer, Struck 3, Tönnesen 2, Vuković, Werner, Zachrisson