Zagreb nakon velike borbe svladao Karlovac: Horvat i Šprem su briljirali!
/nbsp;
Objavljeno: 01. 05. 2013 - 12:04
01.05.2013.
Rukometni klub Croatia osiguranje Zagreb u 3. kolu Lige za prvaka stigao je do druge gostujuće pobjede. Nakon uspješno odrađenog gostovanja u Našicama predstavnici hrvatskog rukometnog prvaka slavili su u Karlovcu rezultatom 26:31 (14:16).
U užarenoj atmosferi, pred fantastičnim rukometnim navijačima Zagrebaše su do nove pobjede predvodili kapetan Zlatko Horvat sa sedam pogodaka, odnosno kvartet J.Valčić-Stepančić-Špiler-Šprem, svaki s po pet pogodaka. Filip Ivić i Ivan Stevanović zajedno su skupili 11 obrana, od čega čak tri sedmerca.U redovima domaće momčadi najraspoloženiji je bio srednji vanjski Luka Cindrić koji se pokazao nerješivom enigmom za Zagrebovu obranu, te je do konca susreta upisao 9 pogodaka.
- Moramo biti zadovoljni ovom pobjedom koju nije bilo lako ostvariti, posebno pred ovom divnom publikom. Proveo sam tri godina kao trener Karlovca i točno sam znao što nas očekuje, ljudi koji vole i razumiju ovaj sport i koji bučno podržavaju svoju momčad. Momčad Karlovca je ozbiljna ekipa, uostalom to je pokazala i njihova pobjeda protiv Poreča u gostima kada su bili bolji sa sedam golova prednosti. Igrali su 3-2-1 obranu, dugačkim napadima nametali svoj ritam i pokušali nas uspavati, ali osim u jednom navratu mislim da nisu uspjeli – kazao je u uvodu trener rukometnog kluba Croatia osiguranje Zagreb Boris Dvoršek, a potom dodao:
- Mi smo isprobali jedno taktičko iznenađenje, ali protiv Karlovca nam to nije uspjelo. Riječ je, naime, o obrani 5-1 sa Špilerom kao najisturenijim čovjekom. Zamislio sam da u jednom trenutku, ne više od pet ili šest minuta zaigramo tako, jer to smo trenirali i dobro radili na treninzima. Zamisao je bila da tako smetemo protivnika i da ih izbacimo iz takta, ali kao što ste vidjeli brzo smo se vratili na 6-0 obranu. Ono što je donijelo ploda su dva brza igrača na pozicijama 2 i 5 u 6-0 obrani, a riječ je dakako o Špileru i Josipu Valčiću. Da sumiram, ovu smo utakmicu dobili na iskustvo, dakle kao i u Skoplju glavne su role ponijeli braća Valčić, Stepančić i Špiler, dok su posebno opasni bili krilni igrači Šprem i Horvat koje moram posebno pohvaliti.
Vremena za odmor nema puno. Već u petak nas očekuje gostovanje u Sisku? Što očekujemo od tog susreta?
- Od svakog susreta očekujem pobjedu, rekao sam da želim sa stopostotnim učinkom okončati prvenstvo. Sisak je također neugodna ekipa, momčad koja je pobijedila Karlovac sa sedam razlike. Mislim da umor neće biti problem, jer kako nama tako i njima. Mi smo gostovali u Karlovcu, a oni u Našicama. Ono što želim vidjeti već u utakmici protiv Siska je manji broj grešaka, odnosno oscilacija koje nas prate kroz cijelu sezonu. Realno, danas smo trebali pregaziti Karlovac ali smo nakon stečene prednosti pomislili gotovo je i tako smo protivniku dali priliku da se vrati u utakmicu. Za Sisak ćemo biti spremni i obrana nam mora izgledati puno bolje nego protiv Karlovca – zaključio je Dvoršek.
Na vratima Zagreba 11 su obrana skupili Ivan Stevanović i Filip Ivić, od čega je potonji obranio dva sedmerca.
- Čestitke svim mojim suigračima na velikom trudu. Bilo je jako naporno igrati ovu utakmicu, domaćin je sjajno odgovorio našem izazovu i tek na koncu utakmice dečki su uspjeli slomiti protivnika i odvojiti se na par golova razlike. Mislim da je presudilo naše iskustvo i fizička moć. S druge strane bio je užitak igrati pred ovakvom publikom i to je još jedan dokaz vrijednosti hrvatskog rukometa. Na svim utakmicama dvorane su pune i niti jedno gostovanje nije lako za pobijediti. Čestitke i ekipi Karlovca na odličnoj partiji, dečki su bili izuzetno motivirani i do samoga kraja su držali utakmicu u neizvjesnosti. Trener nam je rekao da će svako gostovanje biti teško, pa tako i sljedeće u Sisku neće biti nikakva lagana šetna. Mi moramo nastaviti raditi punom parom i pokušati pobijediti sve utakmice do kraja. Ključ svega je zadržati pristup kakav smo imali u Skoplju na završnici SEHA lige. Ako u tome uspijemo bez problema ćemo svakoga pobijediti.
