CO Zagreb ugostio Poreč i Umag! Nemec: Treba nam što više ovako kvalitetnih turnira!

19.01.2014.
Rukometni klub Croatia osiguranje Zagreb u subotu, 18. siječnja bio je domaćin pozivnog turnira za dječake rođene 2000. godine i mlađe. Uz domaćina na turniru su nastupili rukometni klubovi Poreč i Umag, a svi natjecatelji međusobno su odigrali dvije zanimljive i za tu dob vrlo kvalitetne utakmice.
U prvom susretu dana rukometaši Croatia osiguranje Zagreba poraženi su od rukometnog kluba Poreč rezultatom 16:13 (6:5). Nešto kasnije igrači trenera Borisa Nemeca svladali su rukometni klub Umag rezultatom 19:15 (10:7). U posljednjem susretu dana rukometaši Poreča osvojili su pozivni turnir u Kutiji šibica, svladavši pritom svoje vršnjake iz Umaga rezultatom 21:15 (12:9).
- Ovakvi turniri nam svima trebaju biti smjernica kako raditi u budućnosti. Mi smo ciljano zvali klubove za koje znamo da su kvalitetni u radu s mlađim dobnim skupinama, te smo isto tako bili svjesni da će od međusobnih dvoboja imati koristi sva naša djeca. Kroz tri tjedna počinje nam liga i stoga ovaj, da ga tako nazovem pripremni period trebamo iskoristiti za što više ovakvih kvalitetnih utakmica. Rukometni klubovi Poreč i Umag sigurno su kvalitetni u radu s mladima i ja im se ovim putem još jednom zahvaljujem što su se odazvali ovome turniru. Mi nastavljamo s pripremama za ligu, posebno završnicu prvenstva Hrvatske koja nas očekuje krajem svibnja – poručio je po završetku turnira trener rukometnog kluba Croatia osiguranje Zagreb Boris Nemec.
Premda je riječ o prijateljskom turniru bez nagrada, mladi su rukometaši odigrali svoje utakmice na vrlo visokom nivou, a po završetku natjecanja treneri su dogovorili nastavak suradnje, odnosno nove pozivne turnire koji bi se trebali održati u Umagu i Poreču.
Rezultati pozivnog turnira Zagreb 2000:
RK Poreč - RK CO Zagreb 16:13 (6:5)
RK CO Zagreb - RK Umag 19:15 (10:7)
RK Umag - RK Poreč 15:21 (9:12)