Zagrebaši osvojili pripremni međunarodni turnir “Styrian Handball Days 2018”
Objavljeno: 18. 08. 2018 - 1:42

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb osvojili su ugledni međunarodni pripremni turnir “Styrian Handball Days 2019” nakon što su u finalu bili bolji od prvaka Austrije – rukometnog kluba Fivers WAT Margareten.

U ogledu dvaju prvaka, a nakon 60 minuta atraktivnog rukometa, slavio je onaj hrvatski i to rezultatom 36:30 (19:13).

U ranije igranom dvoboju za treće mjesto slovenski je Maribor Branik bio bolji od domaćeg HSG Graza rezultatom 28:25.

Nakon što su dan ranije u polufinalnom ogledu svladali austrijskog prvoligaša i domaćina turnira HSG Graz rezultatom 29:15, pri čem su naša krila postigla čak 24 pogotka, u velikom su finalu briljirali opet igrači s krilnih pozicija pa je tako Josip Ereš postigao čak osam pogodaka, dva manje dao je Valentino Ravnić, a David Mandić i Zlatko Horvat postigli su po pet.

Ipak, Luka Mrakovčić s pet je pogodaka spasio obraz vanjske linije zagrebaša, a s tri mu je pomogao i Damir Bičanić.

Urh Kastelic branio je gotovo cijelu utakmicu i upisao deset obrana, dok je Arian Jović skinuo jedan sedmerac.

Trener Lino Červar, podsjetimo, na put je poveo 17 igrača prve ekipe, dok su u Zagrebu ostali rekonvalescent Matej Hrstić i treći vratar Ivan Vekić.

Slijedi Vendee Hand Trophee

Narednog vikenda, 25. i 26. kolovoza, nastupit ćemo na zapadu Francuske u sklopu međunarodnog pripremnog turnira Vendee Hand Trophee.

Tamo ćemo u subotu 25. kolovoza u polufinalu igrati s ekipom Nimesa. Početak tog dvoboja predviđen je za 17.00 sati, dok će u 20.00 sati igrati Aix i Chambery.

Dvoboj za treće mjesto na rasporedu je u nedjelju 26. kolovoza u 15.00 sati, a finale je predviđeno u 18.00 sati.

Početak natjecateljske sezone prema svim informacijama trebao bi biti u utorak 28. kolovoza kada bi se trebalo igrati prvo kolo SEHA Gazprom lige.

Fivers WAT MArgareten: Filzwieser 1 obrana, Tanić 6 obrana; Wagner 6, Nikolić 3, Stevanović 2, Brenneis, Gangl 3, Schweiger 1, Stummer 4, Ziura 5(4), Martinović 2(1), Jonas 2, Kolar, Pehlivan 1, Riede, Seidl 1

PPD Zagreb: Jović 1obrana, Kastelic 10 obrana; Ereš 8(5), Vistorop, Mrakovčić 5, Božić-Pavletić, Kontrec, Burić 2, Sršen 1, Horvat 5(1), Šušnja 1, Potočnik, Jotić, Ravnić 6, Mandić 5, Bičanić 3, Vekić