Zagrebaši ponovno uvjerljivi protiv Sesveta
Objavljeno: 15. 04. 2023 - 7:07

U susretu 8. kola Paket 24 Premijer lige za prvaka, rukometaši PPD Zagreba su u subotu popodne u 'Kutiji šibica' svladali Sesvete 35:25. Zagrebaše je do pobjede sa šest pogodaka predvodio Timur Dibirov, dok su Csaba Leimeter i Ivan Čupić dodali po pet. Aljaž Panjtar i Dino Slavić kombinirano su zaustavili 15 udaraca gostiju.

'Lavovi' dobro otvaraju utakmicu, međutim Sesvećani u prvom dijelu prvog poluvremena sjajno prate ritam Zagrebaša, te kvalitetno odgovaraju – ponajprije napadački sa osam pogodaka u nepunih 15 minuta (10:8). Nakon početnog ispitivanja snaga obrana Zagrebaša izgleda puno bolje, sjajno brani Panjtar, a Dibirov, Čupić i Sirotić sjajnim rješenjima u polu-kontri polako dižu prednost domaćina sve do 17:12 na poluvremenu. Kod Zagrebaša pet pogodaka Timura Dibirova, te po tri Ivana Čupića i Aleksa Kavčiča. Aljaž Panjtar prvo poluvrijeme završava sa osam obrana. Kod Sesvećana po tri pogotka Aleksandra Čaprića, Zlatka Raužana, te Ivana Dumenčića.

Zagreb sjajno ulazi u drugo poluvrijeme, i već nakon deset minuta osigurava prednost od deset pogodaka (25:15), te time stavlja točku na 'i' kada je u pitanju pobjednik ove utakmice. Do kraja 35:25 uz šest pogodaka Timura Dibirova, te po pet Ivana Čupića i Csabe Leimetera. U drugom poluvremenu sedam obrana Dine Slavića. Kod Sesveta po četiri pogotka Ivana Dumenčića i Zlatka Raužana.

Sljedeća utakmica na rasporedu je idućeg petka kada u novom kolu Paket 24 Premijer lige za prvaka u 'Kutiji šibica' gostuje Poreč.

PPD ZAGREB – SESVETE 35:25 (17:12)

PPD ZAGREB: Slavić 7 obrana, Panjtar 8 obrana; Ceković, Ćavar, Faljić 1, Klarica 3, Gojun, Kraljević 1, Musa 2, Sirotić 2, Čupić 5 (1), Dibirov 6, Dodić 4, Kavčič 4, Leimeter 5, Grahovac 2. Trener Slavko Goluža.

SESVETE: Perić 4 obrane, Purić 3 obrane; Čaprić 3, Krndelj, Topić 3, Jelovčić 3, Raužan 4, Dumenčić 4 (2), Vusić 2, Turčić, Hršak, Šuker, Gavrić 2, Štrković 2, Finek 2, Lukačec. Trener Silvio Ivandija.

Izjave nakon utakmice:
Slavko Goluža, trener PPD Zagreba: Najavili smo kako je riječ o jako dobroj momčadi, s jako dobrim trenerom. Igraju dobar rukomet, međutim mi smo bili čvrsti od samog početka i na kraju stigli do pobjede. Dobro je to bilo sve u svemu.

Hrvoje Ceković, igrač PPD Zagreba: Ušli smo ozbiljno u utakmicu, već vrlo dobro znamo kakva su Sesvećani momčad i od samog početka je to izgledalo jako dobro. U prvom dijelu su se oni rezultatski još držali iako je razlika u kvaliteti i tada bila vidljiva, međutim već početkom drugog dijela smo uspjeli prelomiti susret, i na kraju stigli do uvjerljive pobjede.