/nbsp;
Objavljeno: 22. 03. 2015 - 8:03

22. 03. 2015.

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb plasirali su se u četvrtfinale VELUX EHF Lige prvaka. Nakon 60 minuta velike borbe pred gotovo pet tisuća izuzetno bučnih danskih navijača, hrvatski rukometni prvaci poraženi su od danskog prvaka KIF Kolding Kopenhagena rezultatom 23:21 (11:9). Porazu unatoč igrači Veselina Vujovića plasirali su se među osam najboljih ekipa Europe zahvaljujući tjedan dana ranije ostvarenoj pobjedi u Zagrebu. Tada je, podsjećamo, pred 14 tisuća hrvatskih navijača PPD Zagreb slavio rezultatom 22:17.

Na put u Dansku trener Vujović nije vodio Leona Šušnju, Stipu Mandalinića i Lovru Mihić, dok su u odnosu na prvi dvoboj s KIF Koldingom priliku da zaigraju dobili Domagoj Pavlović i Teo Čorić.

Trener Veselin Vujović utakmicu otvara sa sastavom Ivić – Brozović – Šebetić – J. Valčić – Šprem – Horvat – Obranović. U fazi obrane Mario Vuglač i Tonči Valčić ulaze umjesto Obranovića i Šebetića. U prvih 30 minuta većim se dijelom igralo gol za gol, Danci su vodili a hrvatski prvaci stizali, da bi se na koncu na odmor otišlo pri vodstvu domaće momčadi rezultatom 11:9. U tih prvih pola sata igre valja izdvojiti odlično otvaranje Sandra Obranovića s tri pogotka, kao i kombiniranih šest obrana Filipa Ivića koji je branio prvih dvadeset, odnosno Ivana Stevanovića koji je branio zadnjih deset minuta.

U nastavku zagrebaši kreću u sastavu Stevanović – Kovačević – Horvat – Brozović – J. Valčić – Obranović – Stepančić. U fazi obrane Tonči Valčić ulazi umjesto Sandra Obranovića. Kao i u prvom dijelu i u nastavku Danci vode a zagrebaši stižu, ali niti u jednom trenutku danska prednost ne iznosi više od tri razlike. Pokretnom i čvrstom obranom u prvom redu, raspoloženim Stevanovićem na golu te odlučnim Stepančićem i Josipom Valčićem u ključnim trenucima napada uspjeli su rukometaši PPD Zagreba sačuvati prednost koju su tjedan dana ranije fantastičnom izvedbom stekli u zagrebačkoj Areni.

Najbolji u redovima PPD Zagreba bio su Sandro Obranović i kapetan Zlatko Horvat s po pet pogodaka, tri je postigao Luka Stepančić, dok su po dva dodali Ilija Brozović, Luka Šebetić i Josip Valčić. Filip Ivić obranio je tri lopte, dok je Ivan Stevanović doda šest obrana.

Pred rukometašima Prvog plinarskog društva Zagreb završni je turnir SEHA Gazprom lige na kojemu će najbolji hrvatski rukometaši sudjelovati od 25. do 29. ožujka. Vremena za odmor nema puno jer ih već u srijedu 25. ožujka u mađarskom Veszpremu očekuje dvoboj „malog polufinala“ sa slovačkim prvacima Tatran Prešovom. Ako igrači Veselina Vujovića uspješno premoste tu prepreku plasirat će se u polufinale gdje će u petak, 27. ožujka odmjeriti snage s domaćinom završnog turnira MKBMVM Veszpremom.

KIF Kolding Kopenhagen: Hvidt (2 obrana), Cleverley (1 obrane); Karlsson 2, Boesen, Laen 1, K. Andersson 3, Jorgensen, L. Anderson 2, Spellerberg 6, Pedersen, Dolk 6, Landin 1, Irming Andersen, Viudes, Jensen 1, Stefansson

PPD Zagreb: Stevanović (6 obrana),Ivić (3 obrane); Brozović 2, Stepančić 3, Čelica, Šprem 1, Šebetić 1, Raković, Horvat 5, J. Valčić 2, T. Valčić, Obranović 5, Vuglač, Kovačević 1, Pavlović, Čorić