Veszprem spasio živu glavu u Areni - PPD Zagreb junački pao 22:23
Objavljeno: 25. 03. 2017 - 8:34

Pred nešto više od 12,000 sjajnih navijača u Areni Zagreb, 'Lavovi' nisu uspjeli po drugi puta ove sezone iznenaditi jednu od najboljih momčadi starog kontinenta. Nije to bila savršena predstava ali i u tom svjetlu Zagreb su centimetri dijelili od izjednačenja u posljednjim sekundama kada je čistu priliku propustio Tin Kontrec.

Znalo se da će od samog početka biti teško. Zagrebaši su protiv Veszprema ove godine u SEHA ligi slavili po prvi puta nakon 16 godina i sigurno da je ta  pobjeda pokazala što i kako protiv vice-prvaka Europe. Ipak, sami početak je bio daleko od obećavajućeg. Mađari su krenuli jako, obrana je kao i uvijek bila njihov forte a 'Lavovi' sve do sredine prvog dijela nisu imali ključ za lokot Nagy – Sulić – Schuch. Trener Ivandija uvođenjem Pavlovića ipak je uspio dovesti utakmicu u rezultatsku neizvjesnost, Zagreb je očekivano dobio na brzini i stigao do samo -2 (10:12) nakon prvih 30 minuta. Prednost je mogla biti i manja da je Zlatko Horvat s istekom vremena pogodio sa 7 metara ali iz okršaja s Mirkom Alilovićem hrvatski reprezentativni vratar izašao je kao pobjednik. Veszprem je u prvom dijelu letio na krilima – Ugalde i Gajić pogodili su svaki po dva puta dok je od 'otvaranja' Zagrebove obrane najviše profitirao Šveđanin Nilsson koji je u prvom dijelu brojao do 3. Pavlović i Josip Valčić s druge strane po 3 svaki.

Zagreb je u početku drugog dijela bio pravi – brz, čvrst i efikasan. Već za desetak minuta 'Lavovi' su stigli do izjednačenja na 13:13 i potpuno otvorili utakmicu. Nažalost, Veszprem je odgovorio sjajno, Zagreb upao u crnu rupu i kada su gosti stigli do čak 16:21 izgledalo je kao da slijedi potop pred više od 12,000 raspoloženih navijača u zagrebačkoj Areni. Ipak, Zagrebaši su opet u samoj završnici našli snage i stigli do tek -1 (22:23). Mađari su imali 45 sekundi za zadnji napad, Sabate je pozvao minutu odmora i pokušao dogovoriti napadačku akciju no nije upalilo – loptu je ukrao Zlatko Horvat i dao priliku Tinu Kontrecu da pogotkom iz kontre u posljednjim sekundama baci Arenu u trans na lopta je pogodila prečku i Zagreb ostao na 22:23 – rezultatu koji će ponijeti u Mađarsku na uzvratnu utakmicu. Zagreb su sa po 4 pogotka predvodili Josip Valčić i Domagoj Pavlović dok je Ivan Stevanović dodao 9 obrana uz čak 3 zaustavljena sedmerca. Nezaustavljiv je s druge strane u drugom dijelu bio Gašper Marguč sa 4 pogotka dok su isto toliko dodali Renato Sulić i Cristian Ugalde. Mirko Alilović je brojao do 10. Uzvratna utakmica na rasporedu je za tjedan dana a pred Zagrebašima je težak zadatak – u sjajnoj atmosferi vruće Veszprem Arene nadoknaditi pogodak zaostatka i doći među 8 najboljih momčadi Europe.

PPD Zagreb – Telekom Veszprem 22:23 (10:12)

PPD ZAGREB: Stevanović 10, Skok; Kontrec, Vori 3, Cingesar 1, Šebetić 2, Marković 2(2), Horvat 1, Šušnja, J. Valčić 4, Jotić 1, T. Valčić, Mandalinić 3, Miklavčič 1, Markoski, Pavlović 4. Trener Silvio Ivandija.

TELEKOM VESZPREM: Mikler 1, Alilović 9; Gulyas, Ivancsik, Schuch, Ilić 2, Palmarsson 1, Gajić 2(1), Nilsson 3, Nagy 1, Ugalde 4, Marguč 4, Chema, Terzić, Sulić 4, Lekai 2. Trener Xavier Sabate. 

IZJAVE NAKON UTAKMICE:

Silvio Ivandija, trener PPD Zagreba:

Veszprem je iskoristio naše promašaje i loše napadačke reakcije gdje su lakim golovima stigli do prednosti. Nedostajalo je malo sportske sreće za nešto više ali čestitam svojim igračima na velikoj borbi. Slažem se sa trenerom Sabateom, ništa još nije gotovo, u Veszpremu treba dati sve od sebe.

Xavier Sabate, trener Telekom Veszprema:

Čestitam svojim igračima kao i Zagrebu na dobroj utakmici. Uspjeli smo pobijediti ali moram reći da nisam zadovoljan jer mislim da je razlika trebala biti i veća. Obrana nije bila loša ali isto tako napad nije bio dobar i sigurno je da ćemo do uzvrata morati poraditi na tome. Uvijek je teško igrati ovdje, bilo je i danas i ponavljam ništa nije gotovo – utakmica u Veszpremu će sve odlučiti.

Lovro Jotić, igrač PPD Zagreba:

Mislim da je presudila Veszpremova obrana – pripremali smo se za to cijeli tjedan ali u većem dijelu utakmice nismo uspijevali riješiti taj problem. Dobra stvar je što imamo tek 1 gol zaostatka. Preostaje dati sve od sebe u uzvratnoj utakmici u Veszpremu i pokušati to nadoknaditi.

Mirko Alilović, vratar Telekom Veszprema:

Velika borba, znali smo što nas čeka ovdje. Stigli smo do pobjede ali dojam je da smo utakmicu mogli privesti kraju i s nešto većom razlikom. Ništa nije gotovo, Zagreb je opasna ekipa i znamo da moramo biti oprezni. 

  Povratak na sve vijesti