Vujović: Ovo su najteže utakmice! Ivić: Dvoršekov Borac ne smijemo podcijeniti!
Objavljeno: 18. 12. 2015 - 3:04

Pred rukmetašima Prvog plinarskog društva Zagreb dvoboj je 15. kola SEHA Gazprom lige u kojemu će u subotu 19. prosinca ugostiti banjalučki Borac. Posljednju utakmicu polusezonu hrvatski rukometni prvaci odigrati će u svojoj Kutiji šibica s početkom u 18.00 sati.

Dan uoči dvoboj svoja razmišljanja za službene stranice kluba podijelili su trener PPD Zagreba Veselin Vujović i rukometaš Filip Ivić.

• Iz iskustva znam da je najteže igrati zadnju utakmicu, bilo da se radi o kraju sezone ili o zimskoj pauzi. U tom periodu najteže je motivirati igrače i to će za mene biti velik izazov. Svim problemima koje smo imali pridružila se i lakša ozljeda Stefana Vujića koji neće biti u sastavu u subotu. Probat ćemo velik broj izostanak i smanjenu mogućnost rotacije kompenzirati požrtvovnošću, dat ćemo sve od sebe da osvojim ta tri boda i da ostanemo pri vrhu tablice. Recimo da bi tom zadnjom pobjedom mogli polusezonu, kada se sve uzme u obzir, nazvati uspješnom – poručio je trener PPD Zagreba Veselin Vujović, te se potom kratko osvrnuo i na sutrašnjeg protivnika.
  • Oni su nešto slabije ušli u sezonu, ali dolaskom kolege Dvoršeka dosta su se digli i danas su jedan ozbiljan sastav koji može iznenaditi mnoge, uvjetno rečeno, jače ekipe. Dobili su na čvrstini i disciplini, a vjerujem kako će i sam Boris Dvoršek imati jedan jak motiv da njegova ekipa odigra najbolje što može protiv njegova matičnog kluba – zaključio je Vujović.
  • Borac nam dolazi u nezgodnom trenutku jer kao što znate imamo problema s ozljedama velikog broja igrača. Taj problem nije od jučer i u tom smislu mi smo navikli na određeni broj onih na koje ne možemo računati, ali u jednom ovakvom ritmu kada imaš utakmice svaka tri dana zaista nije lako nama zdravima izdržati taj tempo i cijelo vrijeme imati posve limitiranu mogućnost rotacije. Umor je velik i u tom nam smislu neće biti nimalo lako igrati protiv prvaka Bosne i Hercegovine. Ipak, vjerujem da ćemo smoći snage i opravdat ulogu favorita. Važno je sutra pobijediti i na predah otići s dobrom pozicijom u SEHA Gazprom ligi. Borac je jedna dobra ekipa koja se dosta digla i pod palicom trenera Dvoršeka izgleda zaista ozbiljno. Ne smijemo ih podcijeniti i moram dati svoj trenutni maksimum koji će vjerujem biti dovoljan za nova tri boda. Nakon toga idemo na zasluženi odmor – poručio je vratar PPD Zagreba Filip Ivić.

Vuja i Fićo