Ako se po jutru dan poznaje, slijedi nam sjajan nastavak sezone!
Objavljeno: 04. 02. 2022 - 7:03

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb pobjedom su krenuli u nastavak sezone! U prvom susretu proljetnog dijela sezone, najbolji hrvatski rukometaši u gradskom su derbiju svladali rivale s istočnog dijela grada – rukometaše zagrebačke Dubrave.

Dvoboj 14. kola Paket24 Premijer lige za prvaka rukometnog prvenstva Hrvatske završen je pobjedom najboljeg hrvatskog kluba rezultatom 39:24 (21:12).

Za posljednju utakmicu prve grupne faze natjecanja trener PPD Zagreba Ivica Obrvan u sastav nije uvrstio kapetana Davida Mandića, prvog čovjeka obrane Jakova Gojuna, vratara Filipa Ivića, kružnog napadača Adina Faljića, desna krila Filipa Perića i Paola Kraljevića te srednjeg vanjskog Karpa Sirotića.

Prvo poluvrijeme

Prvih 30 minuta susreta, u kojima je PPD Zagreb uvjerljivo slavio rezultatom 21:12, ponajviše je obilježio kapetan ekipe hrvatskog prvaka Davor Ćavar.

Prvi strijelac lige od prije dvije sezone bio je u svom elementu i večeras te je već u prvom poluvremenu postigao čak osam pogodaka.

U istom je periodu, samo na suprotnoj strani, stopostotan s četiri precizno izvođena sedmerca bio mladi Ivan Barbić za koga rješenje nisu pronašli niti Dino Slavić koji je u prvom poluvremenu skupio pet obrana, ali ni Matej Mandić koji je s klupe ušao na jedan sedmerac.

Drugo poluvrijeme

A tamo gdje je stao Davor Ćavar, u nastavku utakmice nastavili su Valentino Ravnić i Marin Šipić. Lijevo krilo i kružni napadač hrvatskog prvaka bili su neumoljivi u drugom poluvremenu te su kombinirano postigli 11 pogodaka.

Trener domaće ekipe Ivica Obrvan iskoristio je ovu utakmicu da rotira sve igrače, a izuzev vratara i Nikole Grahovca svi su mu se ostali zahvalili na povjerenju s makar jednim pogotkom.

Na koncu je to bila uvjerljiva pobjeda PPD Zagreba rezultatom 39:24, čime su Zagrebaši stigli do 14. pobjede u domaćem prvenstvu iz istog broja odigranih utakmica.

Slijedi nam osmina finala Kupa Hrvatske!

Pred rukometašima PPD Zagreba dvoboj je osmine finala Kupa Hrvatske u kojemu će u utorak 08. veljače gostovati u Trogiru gdje će s početkom u 18.00 sati odmjeriti snage s istoimenim protivnikom.

Samo tri dana kasnije rukometaši najboljeg hrvatskog kluba ugostiti će slovački Tatran iz Prešova u 01. kolu 11. sezone SEHA Gazprom lige. Utakmica hrvatskog i slovačkog prvaka održati će se u Dvorani 2 Doma sportova s početkom u 20.00 sati, a besplatne ulaznice gledatelji će moći preuzeti na blagajni dvorane sat vremena prije početka susreta.

PPD Zagreb – Dubrava 39:24 (21:12)

Sportska dvorana Trešnjevka: 100 gledatelja

Suci: Igor Emanović i Zoran Mikić (Štivica)

PPD Zagreb: Slavić  5 obrana, M. Mandić 2 obrane; Šipić 6, Vistorop 1, Ćavar 8, Klarica 4, Srna 2, Klis 1, Musa 1, Matanović 2, Čupić 4, Ravnić 5, Kavčić 3, Obranović 1, Leimeter 1, Grahovac

Trener: Ivica Obrvan

Dubrava: Marković 9 obrana, Matov obrana 1, Kajba 1 obrana ; Barbić 7, Farkaš 1, Sofić 2, Markoci Petreković 1, Mandić 1, Šalić 2, Turčić, Vidmar, Malbašić 3, Omeragić 6, Jurić 1, Kaštelan, Komljenović

Trener: Kreško Ivanković

  Povratak na sve vijesti