Čupić i Gojun pred Montpellier: Karakter, mišići, hladna glava i veliko srce!
Objavljeno: 02. 04. 2024 - 8:40

Rukometaši Zagreba krenuli su na put ka Montpellieru, gdje će u srijedu 03. travnja odigrati uzvratnu utakmicu eliminacijskog dijela Machineseeker EHF Lige prvaka.

Prošle srijede, podsjetimo hrvatski su prvak i francuski viceprvak remizirali (27:27) u Areni Zagreb.

A dan prije odlučujućeg susreta, nakon kojega će uspješnija ekipa otići u četvrtfinale na megdan THW Kielu, razgovarali smo s kapetanom Jakovom Gojunom i Ivanom Čupićem.

Ivan Čupić, rukometaš Zagreba:

„Mislim da smo u prvoj utakmici ostavili dobar dojam i očekivanja su da to ponovimo u Montpellieru. Imamo aktivan rezultat i idemo se pokušati plasirati u četvrtfinale. Sigurno da je Montpellier na svom terenu favorit, ali nismo ni mi bez šansi. Ako odigramo pravih, muških 60 minuta mislim da se imamo čemu nadati. U odnosu na prvi susret vjerojatno neće biti previše promjena u taktici i stilu igre. Sigurno da ćemo i jedni i drugi pokušati nečime iznenaditi, ali nije to puno vremena da bi se sada nešto potpuno novo izmislilo. Očekujem sličnu utakmicu, borbenu i tešku s puno preokreta. Vjerujem da na karakter, mišiće, hladnu glavu i veliko srce možemo nastaviti sanjati svoj san.“

Jakov Gojun, kapetan Zagreba:

„Veliki je ulogu u pitanju tako da očekujem jednu tvrdu i čvrstu utakmicu. Očekujem furiozan start s njihove strane jer će se htjeti što prije odvojiti u samom početku utakmice i tako prelomiti pitanje pobjednika. Na nama je da budemo strpljivi, pametni, da cijenimo svaku loptu, da se bacamo na glavu i borimo, te da probamo dočekati svojih pet minuta. Mislim da nećemo vidjeti neke velike novitete u odnosu na prvu utakmicu, premalo je vremena za nešto uvježbati u tako kratkom periodu. Mi smo pripremili nekoliko novih detalja i sitnica, ali za više od toga nije bilo niti vremena. Naravno da je bitno da odigramo kvalitetnu obranu, to je naš zaštitni znak tokom cijele sezone. Oni će, očekujem, htjeti nametnuti neki tempo i ritam i svesti igru na što više trke, a što manje 6 na 6. Očekujem i dobru atmosferu. Riječ je o maloj dvorani, ali oni znaju napraviti jedan pravi francuski rukometni ugođaj. Nama će to biti dodatna motivacija, jer gušt je igrati u takvoj atmosferi. Vjerujem da ćemo na koncu mi biti ti koji će slaviti i pjevati.“

  Povratak na sve vijesti