Pet od pet! PPD Zagreb slavio na vrućem gostovanju u Trogiru!
Objavljeno: 09. 10. 2022 - 8:04

Petu pobjedu u isto toliko nastupa ostvarili su rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb, nakon što su u nedjelju 09. listopada svladali MRK Trogir rezultatom 24:30 (14:18).

Samo dan nakon povratka iz Pariza najbolji hrvatski rukometaši otputovali su u Trogir, gdje su u sportskoj dvorani Vinka Kandije morali opravdati ulogu favorita protiv kluba koji ih je lani poprilično namučio u kup utakmici.

Trener PPD Zagreba Ivica Obrvan za ovu utakmicu nije mogao računati na od ranije ozlijeđene Zvonimira Srnu i Paola Kraljevića, a na put ka jugu Hrvatske nisu krenuli niti rekonvalescent Matej Mandić, kao ni lijevo krilo Gabrijel Buvinić.

O utakmici

Trener Obrvan odlučio je susret otvoriti i po svemu sudeći veću minutažu dati igračima koji u proteklim utakmicama nisu previše igrali.

Tako smo u prvom poluvremenu imali priliku gledati tandem krila Davor Ćavar – Vlado Matanović dok je na crti bio Nikola Grahovac. Obzirom na ozljede nekih važnih igrača i inače ne osobito veliku mogućnost rotacije, vanjska je linija djelovala poznato pa smo tako vidjeli tercet Csaba Leimeter – Stefan Dodić – Aleks Kavčić.

Ipak, trener Obrvan je gledao da maksimalno rastereti vanjske igrače, pa je tako nakon 15-minuta u igru uveo novu trojku Luka Lovre Klarica – Karpo Sirotić – Edin Klis.

U prvih 30 minuta, u kojima je PPD Zagreb vodio od samog početka pa do konačnih 14:18, najviše su pokazali Nikola Grahovac s pet, odnosno Davor Ćavar s pogotkom manje.

Nastavak utakmice donosi nam veliku borbu u kojoj PPD Zagrebu nije bilo nimalo lako sačuvati prednost protiv raspoloženog domaćina i fantastičnih domaćih navijača koji su napravili pravu užarenu domaću atmosferu.

S osjetno manje postignutih pogodaka na obje strane hrvatski je prvak, ipak, sadržao smirenost i na koncu slavio rezultatom …..

Najbolji u petoj ovosezonskoj pobjedi PPD Zagreba u nacionalnom prvenstvu bili su Davor Ćavar s 11, odnosno Nikola Grahovac s pet postignutih pogodaka.

Dino Slavić je na golu proveo čitav susret i pritom je skupio 10 obrana.

Reprezentativni tjedan

U tjednu koji je pred nama hrvatski rukometni prvaci neće imati utakmicu u klupskom dresu, ali će zato dobar dio njih odjenuti svoje reprezentativne dresove i tako braniti boje svojih zemalja.

U dresu „Kauboja“ tako ćemo gledati Ivana Čupića, Luku Lovru Klaricu i Željka Musu.

Poziv na reprezentativno okupljanje Bosne i Hercegovine dobili su Adin Faljić i Edin Klis, dok će boje Slovenije braniti Aleks Kavčić.

Na okupljanje reprezentacije Srbije, pak, zaputiti će se Stefan Dodić, dok će mađarski nacionalni dres odjenuti Csaba Leimeter.

Ostatak prve ekipe PPD Zagreba ostaje u Zagrebu gdje će pod budnim okom Ivice Obrvana nastaviti s treninzima.

MRK Trogir – PPD Zagreb 24:30 (14:18)

SD Vinka Kandije: 600 gledatelja

Suci: Ante Pavić (Zadar) i Mate Torbarina (Zadar)

Delegat: Siniša Rudić (Biograd na moru)

MRK Trogir: Lučin, Vranješ; Babić 5, Drnasin Lucijan, Radnić 1, Jakelić, Piteša 3, Drnasin Luigi, Tokić, Maričić 4, Vulić 2, Perkušić 4, Smoljo 1, Gajić, Bradarić – Šljujo 1, Trivković 3

Trener: Boris Popović

PPD Zagreb: Slavić 10 obrana, Panjtar; Ćavar 11, Faljić, Klarica 2, Gojun, Klis 1, Musa, Sirotić 2, Matanović 3, Čupić, Dibirov, Dodić 2, Kavčić 3, Leimeter 1, Grahovac 5

Trener: Ivica Obrvan