Nakon dvije godine stanke Zagrebaši se vratili Kupu Hrvatske! Gorica svladana za četvrtfinale
Objavljeno: 24. 03. 2021 - 8:35

Kao što je bilo i očekivano, rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb izborili su nastup u četvrtfinalu Kupa Hrvatske, nakon što su u osmini finala svladali rukometaše Gorice rezultatom 22:28 (10:12).

Najbolji hrvatski rukometaši na gostovanju u Velikoj Gorici opravdali su ulogu favorita i, premda ne bez poteškoća, svladali ekipu Gorice koja je u netom završenoj Premijer ligi zauzela respektabilno peto mjesto.

Bio je ovo ujedno i prvi dvoboj PPD Zagreba u sklopu hrvatskog kupa još tamo od finalnog susreta 2019. godine, kada su Zagrebaši osvojili posljednju titulu osvajača Kupa svladavši u finalu ekipu Dubrave rezultatom 35:28.

Prošlogodišnje izdanje natjecanja, naime, zbog dolaska pandemije virusa COVID_19 nije se održalo.

Sastavi…..

Trener PPD Zagreba Ivica Obrvan u najavi ovog susreta naglasio je važnost maksimalne koncentracije od prve minute. Razlog tomu jest mogućnost rotacije kroz cijeli susret, budući da Zagrebaše do kraja sezone čeka ni više ni manje nego li 19 utakmica u ritmu igranja svaka tri dana.

Za susret s Goricom trener Obrvan nije mogao računati na od ranije ozlijeđenog Marina Šipića, rekonvalescente Mateja Ašanina, Nemanju Obradovića i Marija Vuglača, kao niti na lakše ozlijeđenog Darka Stojnića.

Svoje mjesto u sastavu nisu našli niti Valentino Ravnić i Paolo Kraljević

Kod ekipe Gorice, s druge strane, trener Andrija Nikolić imao je sve igrače na raspolaganju.

Prvo poluvrijeme

Utakmicu su obje ekipe otvorile nervozno u napadu i koncentrirano i čvrsto u obrani. Zagreb je poveo s 0:2, ali se Gorica do 9. minute vratila u egal.

Najbolji hrvatski rukometaši nakon toga uspijevaju povezati nešto i u napadu i njihova prednost raste polako, ali sigurno.

Za novih +2 (3:5) pogađa Senjamin Burić s crte u 12. minuti, a prvih +3 (4:7) vidjeli smo dvije minute kasnije kada je iz kontre pogodio Vlado Matanović.

Narednih desetak minuta opet se igra gol za gol, a Zagreb uspijeva povećati svoju prednost na +4 (7:11), odnosno maksimalnih +5 (7:12) tek u 25. minuti preko Zvonimira Srne iz igre, odnosno kapetana Davida Mandića iz sedmerca.

Nažalost po nas, puleni Andrije Nikolića ne predaju se tako lako i do kraja poluvremena rade seriju 3:0 za konačnih 10:12.

Drugo poluvrijeme

Kao i u prvom poluvremenu, uvodnih desetak minuta nastavka igra se gol za gol.

Nakon toga, kod domaćina se konačno probudio njihov najbolji igrač, sjajni desni vanjski Bura, a k tomu se još i iskusni Sladoljev razbranio pa u 39. minuti imamo prvo izjednačenje na utakmici. Rezultat je 15:15.

Zagrebaši, ipak, nisu dopustili Goričanima da preuzmu vodstvo niti u jednom trenutku, ali srčanim domaćinima valja odati priznanje na sjajnoj borbenosti kojom su u još dva navrata uspijevali poravnati rezultat na semaforu (16:16, 17:17).

Međutim, u zadnjoj četvrtini utakmice puleni Ivice Obrvana ubacili su u brzinu više i krenuli graditi svoju prednost koja će na isteku 60. minute, golom u posljednjoj sekundi Filipa Vistoropa, iznositi konačnih 22:28.

Pojedinačni učinak

Najbolji u pobjedničkim redovima bili su Vlado Matanović sa sedam pogodaka, odnosno Matej Hrstić s četiri gola. Pet je obrana u prvih 40 minuta skupio Radivoje Ristanović, dok je sa njih sedam u posljednjih dvadeset minuta utakmice sjajno reagirao Todor Jandrić.

Kod domaćina pet je golova postigao odlični kružni napadač Dominik Gal, a već spomenuti Bura dodao je četiri gola. Sladoljev je imao osam obrana.

U subotu kreće Premijer liga za prvaka!

Pred rukometašima Prvog plinarskog društva Zagreb dvoboj je 1. kola Premijer lige za prvaka Hrvatske, a baš kao i u Kupu biti će im to prvi nastup u sklopu natjecanja nakon godine pauze uzrokovane globalnom pandemijom.

Riječ je o domaćoj utakmici s ekipom Dubrave koja je na rasporedu u subotu 27. ožujka i koja će se u skladu s epidemiološkim mjerama igrati bez prisutnosti gledatelja.

Početak spomenutog dvoboja predviđen je za 17.30 sati, a dvoboj će se održati u sportskoj dvorani Trešnjevka.

Gorica – PPD Zagreb 22:28 (10:12)

Gradska sportska dvorana: Bez gledatelja

Suci: Matija Brodić i Matija Hodžić (Zagreb)

Delegat: Dean Prpić (Zagreb)

Gorica: Purić, Sladoljev 8 obrana; Čeković 4, Zrinušić, Goričanec, Negran, Šalić 1, Cakarić 2, Vrbić 1, Grizelj 1, Bura 4, Barišić, Svržnjak 2, Tomašić 1, Novak 1, Gal 5

PPD Zagreb: Ristanović 5 obrana, Jandrić 7 obrana; Vistorop 3, Mrakovčić, Ćavar 1, Mandić 3, Klarica 1, Burić 3, Srna 1, Perić, Laljek, Matanović 7, Hrstić 4, Leimeter 1, Grahovac 1, Vlah 3

  Povratak na sve vijesti