Pobjeda protiv Nexea u krcatoj ‘Kutiji šibica’ za 2:1 u seriji
Objavljeno: 10. 05. 2023 - 9:05

U prvom susretu doigravanja za prvaka Hrvatske, rukometaši PPD Zagreba su u srijedu navečer u 'Kutiji šibica' ugostili našički Nexe. Uz osam pogodaka Ivana Čupića, te sjajno izdanje Dine Slavića na golu u drugom dijelu, Zagrebaši su stigli do pobjede 30:26, druge u utrci za novu titulu prvaka Hrvatske. Prva prilika za potvrdu titule na rasporedu je već u nedjelju u 20.00 sati u Našicama.

Zagrebaši su danas izgledali puno bolje nego prije samo nekoliko dana u Našicama – pogotovo napadački. U izostanku nekih od glavnih napadačkih aduta poput Karpa Sirotića i Luke Lovre Klarice, odgovornost su u prvom dijelu preuzeli iskusni Ivan Čupić i Timur Dibirov sa po četiri pogotka, te sjajni Aleks Kavčič sa isto toliko zgoditaka, ali i četiri asistencije. Obrana je bila nešto bolja, međutim u izostanku većeg doprinosa vratara Zagrebaši su u prvom dijelu Našičanima dozvolili 15 pogodaka. Kod gostiju Ivan Sršen, Tomislav Severec, Luka Moslavac, Fahrudin Melić i Dorian Markušić sa po dva pogotka. Na kraju prvih 30 minuta, na semaforu je pisalo 17:15.

Još boljim obrambenim izdanjem u drugom dijelu, predvođenim sjajnim Dinom Slavićem, 'Lavovi' su na kraju stigli do pobjede 30:26. Na kraju čak osam pogodaka Ivana Čupića, šest Timura Dibirova, te po četiri Miloša Kosa i Aleksa Kavčiča. Dino Slavić u drugom je dijelu prikupio sedam obrana. Kod Našičana po četiri pogotka Doriana Markušića i Luke Moslavca, te kombinirano deset obrana Morena Cara i Mihaila Radovanovića.

Ovom pobjedom Zagrebaši su stigli do druge pobjede u seriji za prvaka Hrvatske. Igra se do tri pobjede, a prvu 'meč loptu' Zagrebaši će imati već za par dana – u nedjelju u 20.00 sati u Našicama.

PPD Zagreb – Nexe 30:26 (17:15)

PPD Zagreb: Slavić 6+2 obrane, Panjtar 1 obrana; Kos 4, Ćavar, Faljić, Gojun, Srna, Klis, Kraljević, Musa 2, Čupić 8 (5), Dibirov 6, Dodić 3, Kavčič 4, Leimeter 3, Grahovac. Trener Slavko Goluža.

Nexe: Car 5 obrana, Radovanović 5 obrana; Račić 1, Bakić 1, Mileta, Vejin 1, Sršen 2, Jelinić 2, Manci Mičević 3, Severec 3, Moslavac 4, Kević 2, Tomić 1, Melić 2, Markušić 4, Pribetić. Trener Branko Tamše.  

Izjave nakon utakmice:
 

Slavko Goluža, trener PPD Zagreba:

Čestitke mojim igračima, trebalo se vratiti psihički za ovu utakmicu. U prvom dijelu nismo bili pravi u obrani, međutim u drugom dijelu je sve bilo bolje. Nismo u par navrata uspjeli i ranije slomiti protivnika, međutim na kraju smo stigli do pobjede i to je jedino što je važno. Treba u svakom slučaju ovo čim prije zaboraviti i pripremiti se za ono što slijedi u Našicama.

Dino Slavić, vratar PPD Zagreba:

Znali smo da će biti teško. Opekli smo se u prvom poluvremenu u Našicama i znali smo da se danas moramo potruditi usporiti njihovu napadačku tranziciju i mislim da smo u tome uspjeli. Obrana je generalno bila bolja međutim, evo da krenem od sebe, mislim da sam primio nekoliko pogodaka koje nisam trebao i mogla je ta razlika biti i veća. Sve u svemu, očigledno da smo dobro analizirali susret u Našicama, i na kraju stigli do zaslužene pobjede.  

  Povratak na sve vijesti