Porazom od Saint Raphaëla zagrebaši završili francuski dio priprema
Objavljeno: 23. 08. 2014 - 9:10

23.08.2014.

Rukometaši Zagreba zauzeli su četvrto mjesto na pripremnom turniru Vendee Hand Trophee koji se održava u francuskom Nantesu od 22. do 23. kolovoza. Nakon jučerašnjeg poraza od Montpelliera rezultatom 33:31 (21:17), rukometaši najboljeg hrvatskog kluba u borbi za treće mjesto poraženi su od St. Raphaëla rezultatom 29:31 (16:16).

Najbolji u redovima zagrebaša bili su Ilija Brozović sa sedam, Domagoj Pavlović s pet, odnosno Josip Valčić i Luka Šebetić s četiri pogotka. Filip Ivić skupio je 14 obrana, dok Ivan Stevanović nije ulazio u igru.

Kod pobjednika s devet su pogodaka briljirali Raphaël Caucheteux i Morten Olsen, dok je četiri gola dodao Miroslav Jurka.

RK Zagreb: Stevanović, Ivić; Mihić 3, Brozović 7, Stepančić 2, Čorić, Šebetić 4, Raković 2, Horvat 2, J. Valčić 4, T. Valčić, Obranović, Kovačević, Lukačec, Pavlović 5

St. Raphaël: Alexandre Tomas 2, Aurelien Abily 2, Alexander Lynggaard 2, Miroslav Jurka 4, Raphaël Caucheteux 9, Morten Olsen 9, Adrien Dipanda 2, Sebastien Garain 1,

U sastavu Zagreba u Francuskoj nema ozlijeđenih Stipe Mandalinića, Marija Vuglača, Lovre Šprema, Leona Šušnje, te Josipa Šandrka.

Trener Boris Dvoršek na put je poveo sljedeće igrače: Ivan Stevanović, Filip Ivić (golmani), Lovro Mihić, Antonijo Kovačević (lijeva krila), Zlatko Horvat, Luka Raković (desna krila), Teo Čorić, Ilija Brozović (kružni napadači), Josip Valčić, Sandro Obranović, Mateo Lukačec (srednji vanjski), Domagoj Pavlović, Tonči Valčić (lijevi vanjski), Luka Stepančić, Luka Šebetić (desni vanjski).

Nakon što se u nedjelju, 24. kolovoza vrate iz Francuske rukometaši Zagreba odigrat će još četiri pripremne utakmice prije početka nove natjecateljske sezone. Već u ponedjeljak, 25. kolovoza zagrebaši će u Dvorani 2 Doma Sportova odmjeriti snage s katarskim Al – Jaishom. Dva dana kasnije, u srijedu 27. kolovoza rukometaši Zagreba odigrat će prijateljsku utakmicu humanitarnog karaktera s rukometnim klubom Zamet u Rijeci. U četvrtak, 28. kolovoza u Kutiju šibica dolazi slovenski Maribor, dok će u utorak, 02. rujna zagrebaši gostovati u Varaždinu protiv istoimenog domaćina.Natjecateljski dio sezone za rukometaše Zagreba kreće 07. rujna kada u sklopu 1. kola SEHA Gazprom South Stream lige gostuju kod našičkog Nexea. Utakmica je na rasporedu u 18.00 sati u dvorani Gradski vrt u Osijeku.

rakovic