PPD Zagreb osvojio “Labin Handball Cup”
Objavljeno: 28. 01. 2023 - 10:30

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb u sklopu zimskih priprema našli su se u Labinu, gdje su sudjelovali na prijateljskom turniru „Labin Handball Cup“ i u sklopu kojega su odmjerili snage s prvacima Bosne i Hercegovine i Slovenije, rukometnim klubovima Borac M.Tel i Celje Pivovarna Laško.

U polufinalu uspješniji od Banjalučana!

Dvoboj nacionalnih prvaka Hrvatske i Bosne i Hercegovine odigran je u kasnijem terminu prvoga dana ovog sjajnog prijateljskog turnira, dok su nešto ranije rukometaši Celja Pivovarne Laško bili bolji od domaće ekipe Rudar Labina.

Što se same utakmice tiče valja istaknuti kako je trener Slavko Goluža dao priliku svim igračima, tako da je 14 rukometaša hrvatskog prvaka ravnomjerno rasporedilo minutažu.

Najbolji u našim redovima s po pet postignutih pogodaka bili su kapetan Ivan Čupić, kružni napadač Nikola Grahovac i desni vanjski Luka Lovre Klarica. Matej Mandić u prvom je poluvremenu skupio 7 obrana, dok je Aljaž Panjtar u nastavku dodao njih još 10.

RK Zagreb – RK Borac mTel 36:27

SC Franko Mileta: 900 gledatelja

Suci: Vladimir Grubor (Poreč) i Maid Katanić (Poreč).

PPD Zagreb: Panjtar, Mandić, Ćavar 3, Faljić 1, Klarica 5, Klis 4, Kraljević 3, Buvinić 2, Sirotić 4, Čupić 5, Dibirov 1, Kavčić 1, Grahovac 5, Franković 1

RK Borac M.Tel: Brkić 6 obrana, Momić, Subotić 4 obrane; Perić 2, Kalamanda 1, Petrović, Stojanović 1, Nježić 5, Miljenović 1, Knežević 3, Tepić, Bogdanić, Draganić 8, Letić 4, Rozić 1, Knezović 1

Okršaj u finalu sa starim rivalima iz Celja!

Veliko finale donijelo je i veoma uzbudljiv dvoboj između hrvatskog i slovenskog prvaka. I premda se radilo o prijateljskom susretu, nešto više od 900 gledatelja u Sportskom centru Franko Mileta moglo je uživati u još jednom nastavku popularnog balkanskog „El Clasica“.

Valja spomenuti i to kako su obje momčadi u Labin stigle bez nekih vrlo važnih igrača poput Jakova Gojuna i Željka Muse kod Zagreba, odnosno sjajnog Aleksa Vlaha kod Celjana.

Ipak, oni koji su se našli u zapisniku sjajnim su igrama uveličali ovaj hvalevrijedan turnir u Istri.

Uvodnih 15 minuta susreta igralo se gol za gol, a vodstvo se smjenjivalo čas na jednu, čas na drugu stranu.

Ipak, u 15. minuti pogotkom Ante Ivankovića slovenski je prvak prvi puta došao do dvostruke prednosti (8:10), a to je bio signal treneru Goluži da uzme svoju prvu minutu predaha.

Do konca poluvremena Zagrebaši su uhvatili priključak, te su čak na odmor otišli s jednom golom prednosti (20:19).

A nastavak bolje otvaraju hrvatski rukometni prvaci koji u 36. minuti pogotkom Karpa Sirotića prvi puta dolaze do +3 (24:21).

Razbranio se u tim trenucima sjajno raspoloženi Matej Mandić, a Timur Dibirov iz kontre u 42. minuti pogađa za vodstvo Zagreba 27:23.

Imali su naši dečki i velikih +5, ali nakon trećeg isključenja Nikole Grahovca i nekoliko naših pogrešaka u napadu, slovenski su rukometni prvaci uhvatili priključak.

U 52. minuti pogotkom Tilena Strmljana stigli su Celjani do samo -1 (29:28), ali naši su rukometaši do konca susreta ipak uspjeli zadržati prednost te su tako osvojili Labin Handball Cup.

Najbolji u redovima naših Lavova bili su Luka Lovre Klarica s osam pogodaka, odnosno Karpo Sirotić i Timur Dibirov sa po pet golova. Matej Mandić je upisao 12 obrana.

Kod Celjana valja spomenuti nastup Tilena Strmljana s osam pogodaka, dok je jedan manje postigao Gal Marguč.

PPD Zagreb – Celje PL 34:31 (20:19)

Suci: Ivica Botinčan (Rijeka) i Dario Rupčić (Rijeka)

PPD Zagreb: Panjtar 2 obrane, Mandić 12 obrana, Ćavar 1, Faljić 3, Klarica 8, Klis 3, Kraljević 3, Buvinić, Sirotić 5, Čupić 4, Dibirov 5, Kavčić 1, Grahovac 1, Franković

Celje PL: Gaberšek 6 obrana; Strmljan 8, Knez 2, Cokan 1, Marguč G. 7, Antonijević, Ivanković 6, Janc, Mesarec, Muhović 1, Mlakar 2, Marguč M., Martinović, Suholežnik 1