PPD Zagreb uzvratio Meškovu za poraz i još jednom zasjeo na treće  mjesto skupine!
Objavljeno: 23. 11. 2014 - 11:04

23. 11. 2014.

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb svladali su bjeloruski Meškov Brest u sklopu 06. kola VELUX EHF Lige prvaka. Nakon 60 minuta velike borbe, u kojoj je posebno infarktna bila sama završnica, hrvatski rukometni prvaci zajedno s više od sedam tisuća vjernih navijača slavili su pobjedu rezultatom 25:23 (11:8).

Premda je momčad Veselina Vujovića na poluvremenu vodila s tri (11:8), a desetak minuta prije kraja i sa šest pogodaka razlike (21:15), najvažnije je bilo stići do nova dva boda protiv izuzetno kvalitetnog i motiviranog protivnika te stoga treba zapljeskati rukometašima PPD Zagreba koji nakon šest odigranih kola imaju isto toliko osvojenih bodova i nalaze se na trećem mjestu skupine A VELUX EHF Lige prvaka.

U sastavu zagrebaša nije bilo ozlijeđenih lijevih vanjskih Stipe Mandalinića i Domagoja Pavlovića, a svoje mjesto nije našao ni Antonijo Kovačević. Trener Vujović utakmicu je otvorio s obranom 5-1 u kojoj je najistureniju ulogu imao mladi Lovro Mihić.

Zagrebaši su se još jednom dosta mučili s napadom, dok je obrana, u kojoj su glavnu riječ vodili Tonči Valčić i Ilija Brozović, bila standardno na visini zadatka. Kod PPD Zagreba samo se tri igrača nisu upisala u strijelce, dok su za Brest do 40. minute golove postizali Rasto Stojković (9), Nikola Manojlović (5) i Simon Razgor (2), da bi do konca susreta bjeloruski prvak dobio još dva strijelca u Siarheiju Šiloviću (3) i Dzianisu Rutenki (4). Uz još jednu vrhunsku izvedbu i suradnju srbijanskog dvojca Manojlović – Stojković, svakako valja izdvojiti veoma raspoloženog vratara Meškov Bresta i hrvatske rukometne reprezentacije Ivana Pešića koji se zaustavio na 12 obrana.

Isti broj obrana skupili su i Zagrebovi vratari Filip Ivić (4) i Ivan Stevanović (8) koji su danas imali nešto slabiji dan u odnosu na fantastične izvedbe koje pružaju čitave sezone. Prvi strijelac u pobjedi PPD Zagreba bio je kapetan Zlatko Horvat sa šest golova, četiri je dodao Sandro Obranović, a tri Mario Vuglač.

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb veću srijedu, 26. studenog gostuju kod prvoplasirane momčadi skupine A, moćnog njemačkog THW Kiela. Utakmica je to 07. kola VELUX EHF Lige prvaka. Prijenos utakmice možete pratiti na Drugom programu HRT-a s početkom u 18.30 sati.

PPD Zagreb: Ivić (4 obrane), Stevanović (8 obrana); Mihić 3, Brozović 1, Stepančić 2, Šprem 1, Čorić, Šebetić 2, Raković 1, Horvat 6, Šušnja 1, J. Valčić 1, T. Valčić, Obranović 4, Vuglač 3, Lukačec

Meškov Brest: Pešić (12 obrana), Čarapenka, Babičev, Božović, Manojlović 5, Kamišik, Špiler, Nikulenkau, Stojković 9, Šumak, Vukić, Baranau, Rutenka 4, Razgor 2, Šilović 3, Astrašapkin

Suci: Shlomo Cohen/Yoram Peretz (Izrael)