Remi Zagreba u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka ispred više od 15,000 ljudi u Areni
Objavljeno: 27. 03. 2024 - 10:42

Pred oko 15,200 gledatelja u zagrebačkoj Areni, rukometaši Zagreba su u srijedu navečer u osmini-finala remizirali s francuskim Montpellierom 27:27. U okršaju sjajnih obrana, Zagrebaše je napadački predvodio Zvonimir Srna sa šest pogodaka, te Miloš Kos i Ivan Čupić sa po pet. Kod gostiju, po šest pogodaka Diega Simoneta i Staša Skubea. Osam obrana Mateja Mandića s jedne, te 11 Charlesa Bolzingera s druge strane. Uzvrat je na rasporedu za točno tjedan dana.

 
Bio je to u prvom dijelu okršaj kvalitetnih obrana s obje strane. Francusku su predvodili hrvatski reprezentativac Veron Načinović, te francuski obrambeni specijalist Karl Konan. Dodamo li tome osam obrana Charlesa Bolzingera, jasno je zašto su se 'Lavovi' napadački mučili u prvih 30 minuta. I dok su napad Francuza predvodili Yannis Lenne i Diego Simonet sa po tri pogotka, kod Zagreba je tri puta precizan bio Miloš Kos. Matej Mandić u prvih 30 minuta sakupio je šest obrana. Na kraju prvog dijela, na semaforu je stajalo 11:13


Na početku drugog dijela igra se gol za gol uz nekoliko pogodaka Davora Ćavara s jedne, te sjajnih poteza iskusnog Valentina Portea s druge strane. Utakmica naposlijetku ulazi u neizvjesnu završnicu - redaju se sjajni pogoci i još bolje obrane, i krajnji rezultat je 27:27. Zagrebaše je danas predvodio raspoloženi Zvonimir Srna sa šest pogodaka, dok su Miloš Kos i Ivan Čupić dodali po pet. Do kraja Matej Mandić osam obrana, Ante Grbavac u završnici važne dvije. Kod gostiju po šest pogodaka Diega Simoneta i sjajnog Slovenca Staša Skubea. Charles Bolzinger dodao je 11 obrana. 


Uzvrat je na rasporedu za točno tjedan dana


Zagreb - Montpellier 27:27 (11:13)


Zagreb: Grbavac 2 obrane, Mandić 8 obrana; Kos 5, Ćavar 3, Walczak 1, Faljić 1, Klarica 3, Gojun, Srna 6, Horvat, Sirotić, Čupić 5, Dibirov 1, Kavčič 1, Glavaš 1, Suholežnik. Trener Andrija Nikolić. 


Montpellier: Bolzinger 11 obrana, Desbonnet 1 obrana; Karlsson, Simonet 6, Pellas 4, Fernandez, Panić, A. Lenne, Skube 6, Prat, Konan, dos Santos 3, Porte 2, Y. Lenne 5, Berthier, Načinović. Trener Patrice Canayer. 


Izjave nakon utakmice: 

Andrija Nikolić, trener Zagreba: 
Nije ovo bila naša najbolja utakmica, daleko od toga. Slabo smo počeli i s tim u vezi, na kraju možemo biti zadovoljni s rezultatom. 

Aleks Kavčič, igrač Zagreba: 
Dogovorili smo se neke stvari prije utakmice, međutim nažalost nismo ispunili sve te stvari iz dogovora. Na sreću ulovili smo ih u drugom dijelu, Montpellier je sjajna momčad imamo puno poštovanje za njih i to je to. Sve će se rješavati u uzvratu u Francuskoj. 

  Povratak na sve vijesti