Sjajni Zagrebaši tek u završnici posustali protiv Telekom Veszprema
Objavljeno: 24. 11. 2022 - 8:26

U susretu sedmog kola Machineseeker EHF Lige prvaka, rukometaši PPD Zagreba su u sjajnoj utakmici u Mađarskoj poraženi od trenutno prvoplasirane momčadi Grupe A – Telekom Veszprema 32:28. Domaćine je do pobjede sa šest pogodaka predvodio Petar Nenadić dok je kod Zagreba pet puta zabija Željko Musa.

U najavi susreta su, kako trener Slavko Goluža tako i kapetan Jakov Gojun, najavili da – bez obzira na razliku u kvaliteti, idu u Mađarsku učiniti sve da protiv favoriziranog protivnika stignu do bodova i to je bilo jasno vidljivo od prve minute. Obrana je bila čvrsta, tranzicija brza, Dibirov neuhvatljiv a Slavić dobar sa sedam obrana u prvih 30 minuta i Zagrebaši odlaze na predah zadovoljni, sa samo -1 (16:15) nakon jednog od najboljih izdanja ove sezone.

Trener mađarske momčadi Momir Ilić niti tokom predaha nije uspio pronaći način da se njegova momčad značajnije odvoji i sigurno završi utakmicu. Sa sjajnim izdanjem nastavlja Dino Slavić, Stefan Dodić kvalitetno dirigira napadom Zagreba kao asistent ali kao i strijelac i nepunih 15 minuta prije posljednjeg sučevog zvižduka – stvari su na početku (24:24). Mađari nakon toga ipak vežu nekoliko brzih pogodaka, Cupara brani nekoliko 'zicera' i Telekom Veszprem bježi na 29:25. Zagreb ipak ponovno stiže do -2 međutim u nastojanju da stigne do izjednačenja riskira što Veszprem koristi i na kraju stiže do pobjede 32:28. Kod Zagrebaša pet pogodaka Željka Muse te po tri Stefana Dodića, Nikole Grahovca i Csabe Leimetera.

Sljedeća utakmica 'Lavova' na rasporedu je u nedjelju kada Zagreb, u sklopu Paket24 Premijer lige gostuje u Bjelovaru. Iduću srijedu, u osmom kolu Machineseeker EHF Lige prvaka PPD Zagreb će u borbu za nove bodove, u Areni Zagreb opet protiv Telekom Veszprema.

Telekom Veszprem – PPD Zagreb 32:28 (16:15) 

TELEKOM VESZPREM: Corrales, Cupara 11 obrana ; Štrlek 2, Vailupau 2, Pechmalbec 2, Lauge, Mahe 1, Yahia 5, Elisson, Ilić 1, Marguč, Sipos 2, Ligetvari, Nilsson 3, Nenadić 6, Elderaa 3. Trener Momir Ilić.  

PPD ZAGREB:  Slavić 13 obrana, Panjtar, Dibirov 2, Čupić 2 (2), Musa 6, Kavčić 2, Srna 1, Klarica 1,  Ćavar 1, Kraljević 2, Grahovac 3, Dodić 3, Sirotić,  Gojun 2, Leimeter 3. Trener Slavko Goluža.

Photo credit: Roland Peka, Telekom Veszprem HC

Izjave nakon utakmice: 

Slavko Goluža, trener PPD Zagreba: 
Prvo bih čestitao svojim dečkima koji su zaista dali sve od sebe danas. Nismo imali puno treninga zajedno ali mislim da smo ono što smo radili zaista na pravi način pokazali. Na kraju je nedostajalo malo koncentracije i strpljenja ali bez obzira na to treba ovo sada zaboraviti i pripremati se za ono što slijedi. Najvažnije mi je bilo da vidim tu želju, fizički i taktički smo stvarno izgledali jako kvalitetno sve do samog kraja. Neke sitnice su presudile međutim bez obzira na to sve još jednom čestitam svima. 

Dino Slavić, vratar PPD Zagreba: 
Mislim da smo zaslužili barem bod. Znamo sve o Veszpremu, njihovoj ekipi i atmosferi koju njihovi navijači znaju napraviti. Malo se još prilagođavamo idejama novog trenera međutim zadovoljan sam kako je to danas izgledalo i koristim priliku da čestitam svima na ovome što smo danas prikazali. Treba analizirati ovu utakmicu i pripremiti se - prvo za Bjelovar a onda i za Veszprem u Zagrebu i pokušati uzeti barem bod ako ne i dva. 

  Povratak na sve vijesti