Sjajnih 12 pogodaka Čupića u pobjedi Zagreba nad Nexeom 30:25
Objavljeno: 18. 03. 2023 - 7:57

U petom kolu Paket 24 Lige za prvaka, rukometaši PPD Zagreba su u subotu navečer u 'Kutiji šibica' ugostili našički Nexe i na kraju slavili 30:25. Maestralnu utakmicu, vjerojatno najbolju ove sezone odigrao je Ivan Čupić sa 12 pogodaka iz isto toliko pokušaja, dok je kod Nexea najbolji bio Predrag Vejin sa sedam.

Utakmica je od samog početka bila upravo onakva kako se očekivalo – naglasak je s obje strane bio na obrani. Ivan Čupić predvodio je Zagrebaše sa pet pogodaka, od čega su dva došla s linije sedam metara. Još tri je dodao Luka Lovre Klarica. Marin Jelinić s druge strane četiri, Predrag Vejin tri, Dominik Kuzmanović sjajan sa sedam obrana. 'Lavovi' su gotovo cijeli prvi dio bili u vodstvu, međutim nisu uspijevali povećati prednost i u nešto smirenijem tonu otići na odmor. Na kraju prvog dijela, na semaforu je pisalo 15:14.

Zagrebaši drugi dio otvaraju sjajnom serijom od 5:0 i, kako se kasnije pokazalo, time praktički stavljaju rezultatsku točku na 'i' u ovom susretu. Treba izdvojiti vjerojatno ponajbolju utakmicu Ivana Čupića u dresu Zagrebaša ove sezone, kao i sjajno obrambeno izdanje 'Lavova' predvođeno Jakovom Gojunom, Željkom Musom, te Zvonimirom Srnom. Kod gostiju dobro napadačko izdanje Predraga Vejina i jako dobar nastup Dominika Kuzmanovića među vratnicama. Nevjerojatnih 12/12 Ivana Čupića, i 30:25 pobjeda Zagrebaša u sudaru dvaju najboljih hrvatskih klubova. Kod gostiju sedam pogodaka Predraga Vejina, te 12 kombiniranih obrana Dominika Kuzmanovića i Mihaila Radovanovića.

U sljedećem kolu Paket 24 Lige za prvaka, Zagrebaši će za točno tjedan dana dočekati Dubravu, dok je sljedeća utakmica na rasporedu u srijedu kada 'Lavovi' putuju u Vinkovce na ogled sa Spačvom u sklopu četvrtfinala Kupa Hrvatske. 

PPD ZAGREB - NEXE 30:25 (15:14)

PPD ZAGREB: Slavić 5 obrana, Panjtar 3 obrane; Ćavar, Klarica 3, Gojun, Srna 4, Klis, Kraljević, Musa 3, Sirotić, Čupić 12(4), Dibirov 4, Dodić, Kavčič 2, Leimeter 2, Grahovac. Trener Slavko Goluža.

NEXE: Kuzmanović 8 obrana, Radovanović 4 obrane+1 pogodak; Račić, Bakić 1, Mileta, Vejin 7(4), Sršen, Jelinić 5, Blažević, Velkavrh, Severec 3, Moslavac 4, Kević 2, Tomić 1, Markušić, Pribetić 1. Trener Branko Tamše.

Izjave nakon utakmice:
Slavko Goluža, trener PPD Zagreba:

Čestitke mojim dečkima za početak. Drago mi je da je dvorana bila dobro popunjena, moram to naglasiti. Bili smo dobri u prvom dijelu međutim nedostajalo je koncentracije, pucali smo u tim nekim posljednjim sekundama napada. U drugom dijelu smo se poboljšali u obrani, središnji dio obrane je funkcionirao, zabijali smo s druge strane i na kraju stigli do velike pobjede.

Ivan Čupić, igrač PPD Zagreba:

Cijelu sezonu sam muku mučio s povredom i eto napokon jedna utakmica gdje sam bio 'svoj', ekipa mi je vjerovala, neke pogotka sam zabio ja neke oni. U svakom slučaju, u prvom dijelu smo imali uspona i padova, međutim u drugom dijelu smo bili puno bolji i zasluženo stigli do pobjede. Imamo eto 2 boda s Nexeom, slijedi još nekoliko utakmica protiv njih do kraja sezone, međutim treba nastaviti na valu ovog nastupa. 

  Povratak na sve vijesti