Srna uoči gostovanja u Danskoj: I dalje smo unutra, putujemo maksimalno motivirani!
Objavljeno: 28. 02. 2023 - 5:58

Pred rukometašima Prvog plinarskog društva Zagreb nastup je u posljednjem, 14. kolu EHF Machineseeker Lige prvaka u kojemu će najbolji hrvatski rukometaši gostovati kod danskog GOG-a iz Gudmea u srijedu, 01. ožujka.

Kao što smo pisali i ranije, prvak Danske zbog dvorane s premalim kapacitetom gledališta nije dobio dozvolu nastupati u svom Gudmeu, te će se utakmica održati u Odenseu.

Stanja na tablici je takvo da se poznati svi sudionici osmine finala ovog natjecanja osim onog posljednjeg, a upravo za to mjesto nadmeću se hrvatski rukometni prvaci i aktualni osvajači poljskog kupa – rukometaši Wisle iz Plocka.

Ekipa naših Lovre Mihića, Leona Šušnje i Tina Lučina gostovati će u Dragao Areni u Portu dan kasnije, a ukoliko Zagreb izgubi u Danskoj pobjeda bi Poljacima donijela plasman u daljnji tijek natjecanja.

Dva dana uoči dvoboja sa skandinavskom ekipom razgovarali smo s trenerom PPD Zagreba Slavkom Golužom i rukometašem Zvonimirom Srnom.

  • Prvo što želim reći jest da nam već neko vrijeme fale treninzi. Ritam nam je potpuno razbijen, trenažni proces nikakav, a sve je počelo s onim nesretnim neuspjelim putovanjem u Porto prije desetak dana. Umor je itekako prisutan, ali bilo kako bilo mi nekako moramo uhvatiti formu kroz utakmice što naravno nije nimalo lako. Činjenica je da u Dansku dolazimo bez treninga, ali moramo se skupiti, dignuti glave i tu zadnju utakmicu odigrati najbolje što možemo. Što se tiče ove druge utakmice, gostovanja Wisle u Portugalu, ja se nadam i vjerujem da će ekipa Porta to odigrati maksimalno korektno i angažirano kao što su igrali i s nama – kazao je trener PPD Zagreba Slavko Goluža.
  • Protiv Porta smo odlično otvorili utakmicu, ali smo u oba poluvremena imali periode u kojima smo stali i tu je domaćin prelomio utakmicu. Stvarno smo željeli potvrditi plasman dalje već u Portu, ali nismo bili dovoljno dobri, njima je pripala i završnica na kraju krajeva i zasluženo su nas pobijedili. Čestitam im na pobjedi. Srećom po nas još ništa nije gotovo. U igri smo, imamo svoju priliku da sve ovo ispravimo već u srijedu u Danskoj. Neće sigurno biti lako, ali mi tamo putujemo maksimalno motivirani i sa željom da sami ovo zaključimo u našu korist. Iako o tome ne razmišljamo, ali činjenica je da smo mi već sada unutra, a Wisla tek mora pokušati pobijediti u Portu – poručio je lijevi vanjski PPD Zagreba Zvonimir Srna.
  Povratak na sve vijesti