Šupuković: Svake godine u isto vrijeme u Našicama se bave spletkarenjem, a ne faktografijom!
Objavljeno: 09. 05. 2022 - 6:09

Na konferenciji za medije, na kojoj je potpisan sponzorski ugovor s Reoma grupom d.o.o. i na kojoj su trener Ivica Obrvan i rukometaš Jakov Gojun najavili završnicu Kupa Hrvatske u Poreču, direktor rukometnog kluba Prvo plinarsko društvo Zagreb Vedran Šupuković osvrnuo se na medijske prozivke koje su nakon subotnjeg poraza svoje ekipe na račun mnogih, pa tako i PPD Zagreba odaslali rukovodeći ljudi rukometnog kluba Nexe Našice.

Više o potpisivanju sponzorskog ugovora možete pročitati OVDJE, dok se o najavi F4 turnira Kupa Hrvatske možete informirati OVDJE.

  • Priopćenje koje smo mogli svi zajedno vidjeti me nije iznenadilo. To je već uobičajena mantra od kompilatora intriga Josipa Ergovića, a ona dolazi svake godine prije odlučujućih utakmica u prvenstvu i nacionalnom kupu. Oni se pritom ne bave faktografijom već spletkarenjem – rekao je u uvodu direktor Šupuković te se potom osvrnuo na teme vlasništva nad TV pravima te količine ulaznica koje dobivaju gostujući navijači.
  • Što se tiče ovoga prvog to je pitanje za nekoga tko posjeduje TV prava, nekoga tko je ista kupio, a u ovom slučaju oni se zovu Hrvatska medijska kuća d.o.o. Dakle, rukometni klub PPD Zagreb nije vlasnik TV prava niti ima ikakvu odgovornost zbog toga što utakmica nije bila u direktnom prijenosu. Ovdje imamo službeni dokument iz kojega je vidljivo da smo mi zatražili vlasnika TV prava da streamamo utakmicu na što smo 04. svibnja dobili negativan odgovor. Nakon toga uputili smo im upit da snimimo 120 sekundi utakmice koje smo kasnije u priopćenju poslali svim medijima. Zašto nacionalne TV kuće nisu imale interes za prijenos ove utakmice, e to je pitanje za nacionalne TV kuće. Neki mediji su prenijeli da smo mi zabranili prijenos utakmice, a ja vam opet ponavljam da mi ne možemo niti dozvoliti niti zabraniti mogućnost prijenosa kada nismo vlasnik prava. Što se tiče ulaznica za gostujuće navijače želim reći da su gospoda iz Nexea dobila 61 ulaznicu na ukupni kapacitet dvorane od 748 mjesta. Svi vi koji pratite sport znate da je otprilike uobičajena praksa u svijetu da se gostujućoj ekipi omogući pet posto ulaznica, a u ovom slučaju mi smo njima dali više od osam posto. Osim toga, valja spomenuti i kako je nas bilo 58 na utakmici u Našicama koju smo izgubili, a njihova dvorana ima veći kapacitet od „Kutije šibica“ – kazao je gospodin Šupuković te se potom osvrnuo i na prozivke sudačkog para koji je sudio utakmicu 10. kola Paket24 Premijer lige između PPD Zagreba i Nexe Našica.
  • Sudački par koji je sudio u subotu, sudio je i u Našicama u 05. kolu kada smo mi izgubili rezultatom 30:29. Prije, ali i poslije te utakmice apsolutno nitko iz redova PPD Zagreba nije ni na koji način osporio pobjedu Nexe Našica. Nismo govorili o tome da nas je netko pokrao, niti o problemima koje smo imali a imali smo ih. Dva naša igrača imala su smrtne slučajeve tada, kapetan David Mandić i Luka Lovre Klarica priključili su se ekipi na dan susreta, a Jakov Gojun nije niti došao jer je sahranjivao oca toga dana. I mi smo zasluženo izgubili. Ali smo isto tako zasluženo i pobijedili u subotu s devet pogodaka razlike. Čovjek bi rekao da je iluzorno osporavati tako uvjerljivu pobjedu, međutim to nas ne čudi jer su oni i lani osporavali našu pobjedu nakon što smo ih u Našicama svladali s deset pogodaka razlike. Oni se naravno mogu žaliti i Europskoj rukometnoj federaciji, nemamo ništa protiv toga, ali mi se takvim stvarima ne bavimo. Sve što smo napravili jest apsolutna mobilizacija na sportskom polju da pokažemo da je naša momčad bolja. Istaknuo bih da je rukometni klub PPD Zagreb u prvom, jesenskom dijelu sezone imao najbolju obranu u Ligi prvaka, pa me time još više čudi čuđenje Našičana da kako je moguće da su oni postigli svega 16 pogodaka. Mi smo puno veće i ozbiljnije ekipe limitirali na mali broj golova pa stoga zaista ne vidim razloga zašto ne bismo limitirali i Nexe. Uz dužno poštovanje prema njima, ali kvaliteta, kako grupna tako i individualna, je na našoj strani – kazao je Vedran Šupuković te se potom kratko vratio temi sudaca:
  • Iz redova Nexe Našica također smo čuli kako je sudački par koji je sudio u subotu, sudio sve naše utakmice u posljednjih nekoliko godina. To nije točno, jer je i prijašnjih godina barem jednu našu utakmicu u prvenstvu, ali i zadnjih osam finala Kupa Hrvatske, sudio najbolji hrvatski sudački par Gubica – Milošević. I pritom bih podsjetio da je Nexe i sva ta finala kupa također izgubio. Način na koji čelni ljudi Nexe Našica obezvređuju više od 70 osvojenih trofeja rukometnog kluba PPD Zagreb u najmanju je ruku bezobrazan. Agilnost i entuzijazam koju su upotrijebili u medijsku hajku između ostalog i na nas bolje bi im poslužila da su je iskoristili na sportskom planu pa bi možda i na ovoj utakmici u subotu bili kompetitivniji – kazao je direktor Šupuković te zaključio:
  • Ne bojimo se Nexea! Posebno ne na sportskom polju. Ukoliko se žale EHF-u mi ćemo se očitovati jednom kada dobijemo pravorijek od Europske rukometne federacije. Međutim, sigurno je da više nećemo dopuštati ovakvu devaluaciju rukometnog kluba PPD Zagreb koja traje iz godine u godinu, uvijek u isto vrijeme i uvijek na isti način. Trebamo li se mi sada povući s terena da zadovoljimo njihove apetite ili apetite dijela medija ili javnosti koji bi nas htjeli skinuti s trona? Da možda i mi pitamo Barcelonu da se nama makne, pa da mi idemo na Final Four EHF Lige prvaka? – zaključio je ovu temu direktor rukometnog kluba PPD Zagreb Vedran Šupuković.
  Povratak na sve vijesti