Uvertira za THW Kiel uspješno odrađena: Zagreb uvjerljiv protiv Moslavine!
Objavljeno: 08. 09. 2023 - 7:43

Rukometaši Zagreba pobjedom su otvorili novu natjecateljsku sezonu.

U sklopu 01. kola Paket24 Premijer lige hrvatski su rukometni prvaci bili bolji od ekipe Moslavine i to rezultatom 37:21 (20:8).

Dvoboj se odigrao u našoj Kutiji šibica, a najbolji su hrvatski rukometaši opravdali status favorita i od prve do posljednje minute bili bolji takmac.

Ova utakmica, kako je i najavio, poslužila je našem treneru Slavku Goluži kako bi se dodatno pripremio za dvoboj 01. kola Machineseeker EHF Lige prvaka s THW Kielom. Taj je susret na rasporedu u Areni Zagreb sljedećeg četvrtka u 18.45 sati.

Svoj debi za rukometni klub Zagreb u službenoj utakmici upisali su redom Patryk Walczak, Filip Glavaš, Yoel Cuni Morales i Matic Suholežnik, dok će istu priliku još neko vrijeme morati pričekati vratar Ante Grbavac koji je ovaj susret odgledao s tribina.

Najbolji u redovima Zagreba bili su Ivan Čupić s devet i Timur Dibirov s pet pogodaka. Zanimljivo, naši su senatori to odradili bez promašenog šuta.

Matej Mandić u prvom je poluvremenu  imao 11, a Aljaž Panjtar u nastavku šest obrana.

Kod gostiju najbolji bivši Zagrebaš Daniel Vusić s pet pogodaka, a na golu je još jedan izdanak naše  rukometne škole – Stipe Purić – skupio sedam obrana.

A evo što su nakon utakmice rekli glavni akteri…

Slavko Goluža, trener RK Zagreba:

„Dobro smo ušli u utakmicu, tranzicijski smo dobar posao odradili. Obzirom na razliku u kvaliteti znali smo da neće biti puno igre 6 na 6, ali mislim da smo izvukli maksimum iz ove utakmice. Svi su dobili minutažu što je i bio cilj, a sada se u potpunosti okrećemo pripreme utakmice s THW Kielom.“

Dražen Požar, trener RK Moslavine:

„Zagreb je opravdao ulogu favorita što je bilo sasvim očekivano. Fizički su dominantni, a imaju i kvalitetu više. Što se nas tiče igrali smo u prvom poluvremenu s određenom tremom, promašili smo neke zicere i na tome trebao poraditi. U drugom poluvremenu to je izgledalo dosta bolje i na tragu toga ćemo nastaviti raditi dalje.“

Filip Glavaš, rukometaš RK Zagreba:

„Bilo je dobro, kontrolirali smo cijelu utakmicu. Dečki su ušli dobro u tekmu, obrana je bila dobra, golmani su odradili svoj dio posla. Sada se okrećemo ka Kielu. Meni je ovo bila prva utakmica nakon tri mjeseca. Fali malo osjećaja, ali samo da zdravlje poprati i biti će to sve dobro.“

Stipe Purić, vratar RK Moslavine:

„Opravdao je Zagreb ulogu favoritu. Mi se nismo ovdje imali čemu nadati, ali idemo se sada spremiti za Osijek i pokušati tamo odraditi dobar posao. Naš cilj je ostati u Ligi i ići na glavu i na pobjedu sve domaće utakmice.“

RK Zagreb – RK Moslavina 37:21 (20:8)

RK Zagreb: Panjtar 5 obrana, Mandić 11 obrana; Kos 4, Ćavar 1, Walczak, Faljić 1, Klarica 7, Gojun, Klis 1, Sirotić 1, Čupić 9, Dibirov 5, Kavčić 1, Glavaš 2, Morales 4, Suholežnik 1

Trener: Slavko Goluža

RK Moslavina: Gorčan 3 obrane, Purić 7 obrana; Petrović, Vidoš, Malec 1, Krndelj 3, Šehić 4, Horvatr 3, Leskarac, Lukes 2, Vusić 5, Daničić 1, Zakić 1, Mihaljević 1, Negran

Trener: Dražen Požar

  Povratak na sve vijesti