/nbsp;
Objavljeno: 08. 12. 2015 - 1:17

Pred rukometašima Prvog plinarskog društva Zagreb mini je makedonska turneja na kojoj će odraditi dva teška gostovanja u sklopu natjecanja SEHA Gazprom lige. Hrvatski rukometni prvaci za Skopje putuju u srijedu, nakon popodnevnog  treninga, a tamo ih, u sportskoj dvorani Jane Sandanski, već u četvrtak 09. prosinca očekuje derbi regionalnog natjecanja – dvoboj s dvostrukim osvajačima SEHA Gazprom lige – rukometnim klubom Vardar. Dvoboj dva osvajača SEHA Gazprom lige na rasporedu je u 17.45 sati.

Trener PPD Zagreba Veselin Vujović za dvoboj sa svojim bivšim poslodavcima ne može računati na od ranije ozlijeđene Stipu Mandalinića, Luku Stepančića, Luku Šebetića, Leona Šušnju, Josipa Šandrka i Josipa Valčića.

Prvoj ekipi iz juniorskog je pogona priključen lijevi vanjski Jakov Vrdoljak, a uz 19-godišnjeg Livnjaka debi u redovima hrvatskih prvaka imati će i Stružanin Velko Markoski.

• Ako govorimo hipotetski i na papiru onda je Vardar apsolutni favorit. Nama i dalje nedostaje velik broj standardnih igrača i premda bi neki možda i mogli zaigrati protiv makedonskih prvaka naprosto na vjerujem da bi u ovome trenutku to nešto bitno promijenilo i odlučio sam da neću riskirati s rekonvalescentima. Oni su kako god okreneš favoriti, ali bila je to i Wisla i još puno drugih ekipa pa smo mi pokazali da se možemo i znamo boriti i upravo to ćemo raditi i u Skopju. Vodimo i neke mlađe igrače koji će, ovisno o situaciji na parketu, dobiti određeni broj minuta u toj utakmici. Mi idemo na ovu makedonsku turneju da uživamo, znamo da je imperativ osvojiti bodove u onoj drugoj utakmici protiv Strumice, ali zašto ne probati iznenaditi i Vardar – kazao je u uvodu trener PPD Zagreba Veselin Vujović, te se potom dotaknuo i svog posebnog odnosa s navijačima Vardara Komitima.
  • Nevjerojatna je konekcija koju ja imam s tim ljudima. Komiti me obožavaju i ja obožavam njih, ali iskreno se nadam da mi neće raditi neki poseban doček kao lani. To je bio trenutak koji ću pamtiti dok sam živ, ali vjerujem kako će to ovoga puta biti kraće. Siguran sam da će me srdačno pozdraviti i ja ću njih, ali mislim da bi zbog respekta prema treneru Raulu Gonzalesu, koji je sjajan čovjek i sjajan karakter, naš pozdrav trebao biti malo umjereniji nego li je to bio slučaj lani. Ja ću im se sigurno radovati i jedva čekam da ih vidim i pozdravim – poručio je za kraj ove najave trener PPD Zagreba Veselin Vujović.

Nakon što izađu na megdan s Vardarom zagrebaši će imati dan odmora u petak, nakon čega će u subotu, također u Skopju, u sportskoj dvorani Kale, odmjeriti snage s makedonskim viceprvacima Maks Strumicom. Taj dvoboj na rasporedu je u subotu 12. prosinca s početkom u 18.00 sati.
  • Očekujem da budemo pravi kao protiv Wisle, da odigramo čvrsto u obrani i da što duže utakmicu držimo u egalu. Vardar je naravno favorit, ali mišljenja sam da nam šanse za iznenađenje rastu ako dovoljno dugo budemo utakmicu držali u rezultatskom egalu. Ponavljam, u prvom redu bih bio zadovoljan s dobrom igrom u obrani, s jednim ozbiljnim pristupom u kojemu nećemo protivniku dozvoljavati lake golove, a ukoliko na koncu takvim nastupom stignemo do jednog ili sva tri boda to će biti fantastično postignuće. Njihova najveća snaga je sjajna obrana i nevjerojatni Arpad Šterbik na golu, te posljedično tranzicija kojom dolaze do velikog broja lakih pogodaka i najčešće upravo na taj način lome protivnika – objasnio je Zagrebov kapetan Zlatko Horvat, te se potom osvrnuo na trojicu Hrvata u redovima makedonskog prvaka.
  • Da krenemo kako i priliči od našeg dragog Laca. Veseli me vidjeti da je ozljeda stvar prošlosti i da Blaženko igra svakim danom sve bolje i uvjerljivije. U obrani je sjajan, a kada mu trener da i koju minutu više u napadu biti će opet onaj stari, dobri i raspucani Lacković. Što se tiče Cindrića veseli me vidjeti da se digao u formi i da je već sada dokazao svima da nije stigao u Vardar popuniti broj, već zaista biti pojačanje. O Karačiću je suvišno trošiti previše riječi. On je motor na čiji pogon Vardar ide već nekoliko godina i čovjek koji ima apsolutno povjerenje uprave, struke i suigrača. Ja mogu samo reći da mi je neizmjerno drago da ga u reprezentaciji imam za suigrača – poručio je za kraj kapetan Horvat.

Izravni prijenos utakmice VardarPPD Zagreb možete pratiti na Petom programu Arene Sport.

Trener PPD Zagreba Veselin Vujović za dvoboj sa svojim bivšim poslodavcima ne može računati na od ranije ozlijeđene Stipu Mandalinića, Luku Stepančića, Luku Šebetića, Leona Šušnju, Josipa Šandrka i Josipa Valčića, a mjesta u sastavu nije bilo niti za lijevo krilo Lovru Mihića.

• Ako govorimo hipotetski i na papiru onda je Vardar apsolutni favorit. Nama i dalje nedostaje velik broj standardnih igrača i premda bi neki možda i mogli zaigrati protiv makedonskih prvaka naprosto na vjerujem da bi u ovome trenutku to nešto bitno promijenilo i odlučio sam da neću riskirati s rekonvalescentima. Oni su kako god okreneš favoriti, ali bila je to i Wisla i još puno drugih ekipa pa smo mi pokazali da se možemo i znamo boriti i upravo to ćemo raditi i u Skopju. Vodimo i neke mlađe igrače koji će, ovisno o situaciji na parketu, dobiti određeni broj minuta u toj utakmici. Mi idemo na ovu makedonsku turneju da uživamo, znamo da je imperativ osvojiti bodove u onoj drugoj utakmici protiv Strumice, ali zašto ne probati iznenaditi i Vardar – kazao je u uvodu trener PD Zagreba Veselin Vujović, te se potom dotaknuo i svog posebnog odnosa s navijačima Vardara Komitima.

Vujović i Horvat