Zagreb hrabro pao u Parizu!
Objavljeno: 21. 09. 2023 - 9:14

U prvom kolu rukometne Machineseeker EHF Lige prvaka, rukometni klub Zagreb je u četvrtak u pariškoj dvorani Pierre de Coubertin bio gost PSG-a. Pred 2.500 gledatelja, 'Lavovi' su poraženi 35:31 (18:16) od francuske momčadi predvođene raspoloženima Syprzakom sa 8 i Steinsom sa 7 pogodaka. Kod zagrebaša najefikasniji sa 7 golova bio je Cuni Morales.

Odlično prvo poluvrijeme nakon traumatičnog tjedna odigrali su zagrebaši. Postava je u startu bila standardna ove sezone, ali su već u prvom dijelu pokazali da sa dužom klupom lakše dišu. Izmjenjivali su se u prednosti s domaćinom, ali nakon dva dupla isključenja Gojuna i Walcsaka ipak su samo sa -2 završili poluvrijeme. Zagreb je imao 4 isključenja u prvih 30 minuta, PSG niti jedno, Zagreb 1 penal koji nije iskoristio Čupić, PSG 4 koje je sve iskoristio Syprzak. Odlično su u startu reagirali Morales sa tri uzastopna gola i Srna, obrana je koliko se to može usporila Steinsa, jer ga je zaustaviti skoro pa nemoguće.

Odlično je Zagreb reagirao i na početku drugog dijela, no veliki problem mu je bio crveni karton Faljića na autoritet Nikole Karabatića. Walczak je imao duplo isključenje, a Suholežnika zbog ozljede nije bilo, što je bila teška situacija za Andriju Nikolića. Onda se u sudaru s Nikolom Karbatićem ozlijedio Morales, a i sa svim tim se odlično nosio Zagreb, no u zadnjih desetak minuta ponestalo je snage i makar su bili blizu egalu, zagrebaši nisu uspjeli doći do preokreta. 

U subotu će u 3. kolu domaćeg prvestva Zagreb od 19.00 gostovati kod Gorice, a u četvrtak od 18.45 sati u 3. kolu skupine A Lige prvaka u Arenu dolazi norveški Kolstad.

PSG – Zagreb 35:31 (18:16)

PSG: Palicka (6), Green (3); Marchan, Steins 7, Keita, Sole 1, Tonnesen 2, Balaguer 2, Grebille 2, Syprzak 8 (6), L. Karabatić 3, Mathe 2, Holm 3, N. Karabatić 2, Prandi 3, Plantin. Trener Raul Gonzalez

ZAGREB: Mandić (8), Panjtar (2); Kos 2, Ćavar, Walcsak 2, Faljić 3, Klarica 4, Gojun, Srna 3, Klis, Sirotić 2, Čupić 2, Dibirov 5 (2), Kavčić, Glavaš 1, Morales 7. Trener Andrija Nikolić

Izjave nakon utakmice:

Andrija Nikolić, trener Zagreba:

Sigurno da možemo biti zadovoljni nakon turbulentnog tjedna. Uvijek nakon smjene dogodi se energija, ja sam zadovoljan pristupom, žao mi je samo da nije duže ostao egal, da su nam se na kraju odvojili i mirno otišli do pobjede. Morales? Ne znam, mislim da je skočni zglob, vidjet ćemo ovih dana.

Karpo Sirotić, igrač Zagreba:

Ostaje veliki žal, držali smo ejdnu jako moćnu momčad u egalu i jako su se mučili s nama. Falilo je nakon zadnjeg time outa da realiziramo jedan od četiri napada, ali nismo uspjeli. Mislim da smo dobro reagirali i da bi nam to trebao princip igre za utakmice koje dolaze. Momčad koja vrijedi 20 milijuna eura godišnje držati ovako 55 minuta, mislim da je to dobro. Prošli tjedan je bio loš dan, nismo bili fokusirani kao što smo danas. Kolstad je sljedeći protivnik, Norveška u malom, ne moćni kao PSG, ali mislim da s ovom igrom možemo biti gazde na svom terenu, jer smo to zaslužili i mi i naši navijači. 

Nikola Karabatić, igrač PSG-a:

Bila je odlična utakmica, Zagreb je igrao jako dobro danas.  Igrali su jako agresivno u obrani  i nama je trebalo dvadesetak minuta da dignemo agresivnost na potrebnu razinu. Bio je agresivan rukomet, ali dobili smo. Zagreb je dosta bolje izgledao nego protiv Kiela. Nije me to iznenadilo, jer sam znao da će nakon takvog poraza tako reagirati. Možda nije cijela momčad bila spreman za to, ali znamo da nijedna utakmica neće biti laka.  

  Povratak na sve vijesti