Zagreb rutinski svladao Karlovac uoči derbija s Vardarom!
Objavljeno: 03. 12. 2021 - 7:06

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb stigli su i do 12. ovosezonske pobjede u sklopu Paket24 Premijer lige rukometnog prvenstva Hrvatske.

Najbolji hrvatski rukometaši ostali su stopostotni te su uvjerljivo opravdali ulogu favorita protiv ekipe HRK Karlovca.

Pred 100-tinjak gledatelja u sportskoj dvorani Trešnjevka hrvatski su rukometni prvaci slavili rezultatom 43:22 (23:10).

Apsolutnu dominaciju pokazao je Zagreb od samoga početka susreta, pa tako bilježimo prednost od 8:3 u 10. minuti susreta, 11:5 na polovici prvog poluvremena, odnosno 23:10 na odlasku na predah.

U nastavku gledamo nastavak istoga filma u kojemu je Zagreb pokazao da je razlika u kvaliteti u velikoj mjeri na njihovoj strani.

Tako, primjerice, u 40. minuti na semaforu stoji 28:12 u korist PPD Zagreba, a deset minuta prije kraja utakmice najbolji hrvatski klub vodi 35:18.

Prednost raste i u zadnjih desetak minuta, sve do konačnih 43:22 za PPD Zagreb.

Najbolji u redovima pobjedničkog PPD Zagreba bili su Valentino Ravnić s devet, odnosno Vlado Matanović sa sedam pogodaka. Matej Mandić imao je osam, a Filip Ivić devet obrana.

Kod Karlovca svakako valja pohvaliti nastup Karla Capana koji je bio stopostotan s tri pogotka iz isto toliko pokušaja. Luka Prezelj imao je tri, a Filip Domjančić šest obrana.

U goste nam dolazi Vardar!

Pred rukometašima Prvog plinarskog društva Zagreb dvoboj je 10. kola EHF Lige prvaka. U posljednjoj utakmici najelitnijeg klupskog natjecanja Europe za ovu kalendarsku godinu, snage će odmjeriti stari rivali, ponajbolji rukometaši ovog dijela Europe – rukometni klubovi PPD Zagreb i Vardar.

Taj dvoboj na rasporedu je u srijedu, 08. prosinca s početkom u 20.45 sati.

PPD Zagreb – HRK Karlovac 43:22 (23:10)

SD Trešnjevka: 100 gledatelja

Suci: Marko Duspara i Hrvoje Rogić (Velika Gorica)

Delegat: Vojo Musulin (Kaštel Gomilica)

PPD Zagreb: Slavić, Ivić 9 obrana, M. Mandić 8 obrana; Šipić 3, Vistorop 1, Ćavar 2, Faljić 2, Klarica 1, Klis 5, Kraljević 6, Matanović 7, Čupić 2, Ravnić 9, Hrstić 2, Obranović 1, Grahovac 2

HRK Karlovac: 3 obrane, Domjančić 6 obrana; Grčić, Capan 3, Smojver Domagoj 1, Janjanin 1, Crnković 1, Frketić 3, Prezelj, Makarun, Šalković 2, Hrvojević 3, Mrljak, Magdić 1, Rukavina 3, Stipetić 1, Smojver Dominik 3