Zagreb svladao Sesvete za drugu pobjedu u prvenstvu!
Objavljeno: 16. 09. 2023 - 7:56

Nakon što su prije dva dana poraženi od THW Kiela na otvaranju Machineseeker EHF Lige prvaka, rukometaši Zagreba vratili su se na pobjednički kolosijek.

U utakmici 02. kola Paket24 Premijer lige rukometnog prvenstva Hrvatske, hrvatski su rukometni prvaci nadigrali ekipu rukometnog kluba Sesvete.

Nakon 60 minuta vrlo zanimljivog dvoboja u Kutiji šibica najbolji su hrvatski rukometaši slavili rezultatom 36:30 (18:11).

O utakmici…

U odnosu na europski dvoboj s njemačkim sastavom trener Slavko Goluža napravio je jednu izmjenu pa se tako u sastavu našao poljski kružni napadač Patryk Walczak umjesto lijevog vanjskog Edina Klisa.

Unatoč tomu što je s druge strane stajao izuzetno kvalitetan protivnik trener Goluža gledao je da minutažu rasporedi ravnomjerno i da pruži priliku svim svojim igračima koji su se našli u zapisniku.

I tako se večeras odličnim partijama istaknuo tandem desnih vanjskih. Naime, Yoel Cuni Morales postigao je šest, a Luka Lovre Klarica pet pogodaka. Veterani Ivan Čupić i Timur Dibirov postigli su pet, odnosno četiri pogotka.

Matej Mandić skupio je devet, a Aljaž Panjtar dvije obrane.

Kod Sesveta standardno dobar kapetan Ivan Dumenčić sa sedam golova, dok je pet pogodaka postigao Jelovčić.

Izjave glavnih aktera…

Slavko Goluža, trener RK Zagreba:

„Trebala nam je jedna ovakva utakmica s dosta trčanja i rotacija. Imali smo veliki respekt prema protivniku i njihovom treneru i zato i jesmo tako jako ušli u utakmicu. Prvo poluvrijeme izvanredno, u nastavku smo rotirali tako da svi dobiju minutažu. Najvažnije jest da smo pobijedili i da se nitko nije ozlijedio.“

Miloš Kos, rukometaš Zagreba:

„Čestitke mojim suigračima na dobroj partiji, ekipa Sesveta na fer i korektnoj igri. Ušli smo u susret maksimalno motivirano i već u prvom poluvremenu riješili pitanje pobjednika. U nastavku se malo spustio ritam, ali držali smo sve pod kontrolom do samoga kraja. Drago mi je da su svi dobili priliku igrati. Sve u svemu dobar rezultat za nas.“

Silvio Ivandija, trener RK Sesveta:

„Što se napadačkog dijela igre tiče odigrali smo u prvom poluvremenu ispod nekog našeg prosjeka. Tu nas je Zagreb dobrozaustavio po svim linijama, nismo uspjeli doći u lagane pozicije za šut i to se odrazilo i na rezultat na poluvremenu. Obrana je bila ok, ali nažalost vratari nisu imali svoj dan danas. U drugom poluvremenu smo u napadu bili raznovrsniji, dobro smo odigrali 7na 6 te se vratili u neki pristojan poraz. Kada igraš protiv jedne ovakve ekipe kao što je Zagreb i ako želiš napraviti nešto više mora ti se dosta toga poklopiti, od vratara pa nadalje.“

Ivan Dumenčić, rukometaš Sesveta:

„Zaslužena pobjeda domaćina. Vidjelo se da su nakon Kiela motivirani popraviti dojam i to su napravili od samog početka susreta. Mi smo podigli svoju igru u nastavku tako da je krajnji rezultat unatoč porazu prihvatljiv za nas. Mislim da su gledatelji mogli uživati u dobroj utakmici, puno smo golova vidjeli i dobar rukomet večeras u Kutiji šibica. Čestitke mojim dečkima na dobroj borbi, ekipi Zagreba na zasluženoj pobjedi.“

Gostovanje u Parizu!

Pred rukometašima Zagreba dvoboj je 02. kola Machineseeker EHF Lige prvaka u kojemu će hrvatski rukometni prvaci u Parizu odmjeriti snage s Paris Saint – Germainom.

Ta utakmica na rasporedu je u četvrtak 21. rujna, a početak je predviđen za 18.45 sati. Izravan prijenos ove utakmice možete pratiti na programu Arena Sport televizije.

RK Zagreb – RK Sesvete 36:30 (18:11)

Kutija šibica: 300 gledatelja

Suci: Tomislav Cindrić i Robert Gonzurek (Osijek)

RK Zagreb: Panjtar 2 obrane, Mandić 9 obrana; Kos 4, Ćavar, Walczak 3, Faljić 1, Klarica 5, Gojun, Srna, Sirotić 3, Čupić 5, Dibirov 4, Kavčić 2, Glavaš 2, Morales 6, Suholežnik 1

Trener: Slavko Goluža

RK Sesvete: Perić 2 obrane, Prpić 3 obrana, Sunajko; Hršak 1, Jelovčić 5, Dumenčić 7, Tomić 4, Turčić 2, Raužan 4, Gavrić 3, Godec 1, Štrković 1, Finek 1, Ćuk 1, Lasan, Topić

Trener: Silvio Ivandija

  Povratak na sve vijesti