Duvnjakov Kiel slavio u Areni na otvaranju nove sezone Lige prvaka
Objavljeno: 14. 09. 2023 - 9:15

U prvom kolu rukometne Machineseeker EHF Lige prvaka, rukometni klub Zagreb je u četvrtak u Areni ugostio njemački THW Kiel predvođen kapetanom hrvatske rukometne reprezentacije Domagojem Duvnjakom. Pred nešto više od 4,500 gledatelja, 'Lavovi' su poraženi 23:30 od njemačke momčadi predvođene Patrickom Wiencekom i Tomasom Mrkvom. Kod Zagrebaša četiri pogotka Timura Dibirova, te po tri Ivana Čupića i Yoela Moralesa

Kiel bolje otvara utakmicu - obrana predvođena Wiencekom i Overbyem izgleda sjajno, a tranzicija s Bilykom i Reinkindom još bolje. Nakon nepunih deset minuta gosti dolaze do prednosti 7:2 i tjeraju trenera Slavka Golužu na minutu odmora. Nažalost, niti to nike previše pomoglo Zagrebašima koji na kraju na predah blaze sa -7 (9:16). U vodstvo Kiela četiri je pogotka u prvom dijelu ugradio Mykola Bilyk, dok je Patrick Wiencek dodao tri. Sa nekoliko sjajnih obrana istaknuo se i češki internacionalac na golu njemačke momčadi Tomas Mrkva. Kod Zagreba dva pogotka Ivana Čupića i nekoliko dobrih poteza Karpa Sirotića

'Lavovi' u početku nastavka konkretniji, odlučniji u napadu s Karpom Sirotićem i Zvonimirom Srnom. S druge pak strane, pravog obrambenog rješenja nažalost nije bilo i sredinom nastavka Zagrebaši su na -8 (16:24). Gosti iz Njemačke nastavljaju s rotacijama što Zagrebaši u jednom trenu koriste - nekoliko brzih pogodaka i sjajnih obrana Aljaža Panjtara spuštaju rezultat na -5 i dižu Arenu na noge. Kiel međutim završava kvalitetno kako je i počeo te naposlijetku upisuje pobjedu 23:30. Kod Kiela osam pogodaka Patricka Wienceka te 13 obrana sjajnog Tomasa Mrkve. Kod Zagrebaša četiri pogotka Timura Dibirova, te po tri Ivana Čupića i Yoela Moralesa

Sljedeća utakmica Zagreba na rasporedu je već u subotu kada nam, u sklopu Paket 24 Premijer lige u goste dolaze Sesvete. 

ZAGREB - KIEL 23:30 (9:16)

ZAGREB: Panjtar 6 obrana, Mandić 5 obrana; Kos 2, Ćavar, Faljić 2, Klarica 2, Gojun, Srna 3, Klis, Sirotić 2, Čupić 3 (1), Dibirov 4 (2), Kavčič 1, Glavaš, Morales 3, Suholežnik 1. Trener Slavko Goluža. 

KIEL: Bierfreund, Mrkva 13 obrana; Duvnjak 2, Reinkind 2, Landin 3 (1), Overby, Wiencek 8, Ekberg 2 (2), Faust 3, Johansson 3, Dahmke, Gurbindo, Schwormstede, Wallinius, Bilyk 5, Ellefsen 2. Trener Filip Jicha.

Izjave nakon utakmice: 

Filip Jicha, trener Kiela: 

Došli smo ovdje pobijediti, spremni odigrati kvalitetnu utakmicu. Imali smo taj lošiji period sredinom drugog dijela međutim sabrali smo se relativno brzo i stigli do pobjede na kraju. Sjećam se nekolicine teških utakmica koje sam kao igrač odigrao ovdje u Zagrebu što je bio još jedan od razloga da ovaj susret shvatimo ozbiljno i odigramo pravu utakmicu. Naravno da sam sretan i zadovoljan nakon ovakve pobjede međutim prostora za napredak ima još puno.

Tomas Mrkva, vratar Kiela: 


Naravno da smo sretni s ova prva dva boda ove sezone. Zagreb je sredinom drugog uspio smanjiti našu prednost međutim ostali smo 'hladni' i stigli do bodova. Moram pohvaliti obranu danas, zaista smo sjajno surađivali i neke moje obrane su svakako i njihove. Bez obzira na pobjedu, očigledno je da prostora za napredak ima napretek. 

Slavko Goluža, trener Zagreba: 


Pokušali smo se pripremiti na tu njihovu tranziciju međutim nismo uspjeli. Kasnije smo se morali 'vaditi' u napadu a što je dovelo do puno grešaka i promašaja, a to svakako nije nešto što si možeš dozvoliti protiv nekoga kao što je Kiel. Moje isprike svima, htjeli smo više naravno. Vjerujem da ova momčad može više i da ćemo to ubrzo i pokazati. Hvala svim navijačima koji su nas došli podržati danas u velikom broju. 

Luka Lovre Klarica, igrač Zagreba:


Naravno da nisam niti sretan niti zadovoljan. Možemo bolje i morali smo bolje- Znali smo da dolaze motivirani i željni pobjede nakon ta dva poraza. Hvala navijačima kojima bih ovom prilikom htio poručiti da ćemo učiniti sve da u budućnosti izgledamo puno bolje. 

  Povratak na sve vijesti