Zagrebaši najavili dolazak Kiela: Za ovo se spremamo dva mjeseca! Pozivamo sve da dođu u Arenu!
Objavljeno: 12. 09. 2023 - 4:58

Pred rukometašima Zagreba otvaranje je nove natjecateljske sezone u sklopu Machineseeker EHF Lige prvaka, a već u prvom kolu zagrebačka će Arena ugostiti THW Kiel.

Aktualni osvajači Bundeslige i treća najbolja ekipa svih vremena predvođena je svojim kapetanom i našim Domagojem Duvnjakom.

Dvoboj Zagreba i THW Kiela na rasporedu je u četvrtak 14. rujna s početkom u 18.45 sati. Ulaznice su besplatne za naše navijače kao dar naših sponzora, a iste se mogu preuzeti na blagajni Arene Zagreb (sjeverna strana platoa) u srijedu od 16.00 do 19.00 sati, te na dan utakmice od 17.00 do 19.00 sati.

Dva dana uoči utakmice, prilikom svečanog potpisivanja dresa i objave buduće suradnje rukometnog kluba Zagreb, INA-e i Tifona, dvoboj s THW Kielom najavili su naš trener Slavko Goluža, kapetan Jakov Gojun, te igrači Ivan Čupić, Zvonimir Srna i Luka Lovre Klarica.

Trener Slavko Goluža:

„Mi se još uvijek pripremamo za Kiel. Njihova dva zadnja poraza ne bih previše komentirao, oni su uvijek sjajna ekipa i težak protivnik. Mi se moramo fokusirati na sebe i svoju igru. Imamo određenih problema i pokušavamo ih riješiti tako da budemo u potpunosti spremni za ovaj veliki dvoboj. Pozitivna nervoza je prisutna, ali to je nešto sasvim normalno uoči otvaranja Lige prvaka. Vjerujem u naše dečke i u to da možemo u četvrtak izvući jedan pozitivan rezultat. Ovim putem želim pozvati sve ljubitelje rukometa da nas dođu podržati u četvrtak. Mi smo jedini zagrebački klub koji igra Ligu prvaka, a s druge strane nam dolazi veliki THW Kiel i naš Domagoj Duvnjak. Mislim da je to sjajna pozivnica za sve.“

Kapetan Jakov Gojun:

„Dolazi nam veliki THW Kiel i sigurno će se htjeti iskupiti zbog zadnja dva poraza koja su doživjeli u Bundesligi. Mi ćemo ih dočekati željno i spremno, za ovo treniramo zadnja dva mjeseca i vjerujem da ćemo biti na visini zadatka. Hoće li to biti dovoljno protiv jedna ovakve ekipe ne znam, ali znam da ćemo ostaviti srce na terenu. Današnja uvertira u obliku potpisivanje ugovora s novim generalnim sponzorom i pozivanje navijača na tribine je nešto lijepo što je ovaj klub zaslužio. Vjerujem da će nas puno ljudi doći bodriti i biti naš vjetar u leđa, a mi ćemo im se na terenu odužiti s jednom pravom borbom.“

Rukometaš Ivan Čupić:

„Dolazak jedne rukometne institucije predvođene našim Domagojem je prava pozivnica svim ljubiteljima rukometa da u četvrtak budu u Areni Zagreb. Vjerujem da će biti sjajna atmosfera i dobar ambijent, a mi ćemo se potruditi da svi uživaju u jednoj odličnoj utakmici. Ekipa će odigrati jednu pravu, čvrstu mušku utakmicu i vjerujem i nadam se da nakon par godina možemo otvoriti Ligu prvaka s jednom velikom pobjedom.“

Rukometaš Zvonimir Srna:

„Najbolji njemački klub i jedan od najboljih ikad u Europi dolazi u Zagreb i to je nama igračima ogroman izazov i motivacija. Oni imaju velike ambicije, ali ja sam koncentriran na nas i na našu igru. Drago mi je da smo nakon dugo vremena svi kompletni i zdravi, a kad smo takvi uvijek smo opasni. Jedva čekamo utakmicu u četvrtak.“

Rukometaš Luka Lovre Klarica:

„Kao što je Zvone kazao svi jedva čekamo tu utakmicu, spremamo se isključivo za nju već više od mjesec dana i to najbolje govori o tome koliko nam ona znači. Mi vidimo svoje šanse u toj utakmici, spremali smo se i svi smo zdravi što nam je jako važno. Nadamo se podršci naših navijača i da ćemo mi s nekim dobrim rezultatom potaknuti ljude da opet dolaze u Zagreb u što većem broju.“

  Povratak na sve vijesti