Zagreb za finale protiv Montpelliera, u drugom polufinalu Paris St. Germain i St. Raphaël!
Objavljeno: 22. 08. 2014 - 12:34

22.08.2014.

Rukometaši Zagreba otputovali su u francuski Nantes gdje će od 22. do 24. kolovoza sudjelovati na prestižnom pripremnom rukometnom turniru Vendee Hand Trophee. U konkurenciji tri francuska prvoligaša Paris Saint-Germaina, Montpelliera, te Saint Raphaëla zagrebaši će tražiti nastavak dobre forme i uspješnih igara koje su pokazali na njemačkom dijelu pripremne turneje.

U prvom polufinalu koje je na rasporedu u petak, 22. kolovoza s početkom u 18.30 sati sastaju se rukometni klub Zagreb i francuski Montpellier. Nešto kasnije, u 20.30 sati snage će odmjeriti francuski klubovi Paris Saint Germain i St. Raphaël.

Utakmica za treće mjesto na rasporedu je u subotu 23. kolovoza s početkom u 18.00 sati, dok je veliko finale na rasporedu istoga dana u 20.00 sati.

U sastavu Zagreba u Francuskoj nema ozlijeđenih Stipe Mandalinića, Marija Vuglača, Lovre Šprema, Leona Šušnje, te Josipa Šandrka.

Borbena ekipa trenera Borisa Dvoršeka koja će nastupiti na Vendee Hand Trophee pripremnom turniru je sljedeća: Ivan Stevanović, Filip Ivić (golmani), Lovro Mihić, Antonijo Kovačević (lijeva krila), Zlatko Horvat, Luka Raković (desna krila), Teo Čorić, Ilija Brozović (pivoti), Josip Valčić, Sandro Obranović, Mateo Lukačec (srednji vanjski), Domagoj Pavlović, Tonči Valčić (lijevi vanjski), Luka Stepančić, Luka Šebetić (desni vanjski).

Nakon što se u nedjelju, 24. kolovoza vrate iz Francuske rukometaši Zagreba odigrat će još četiri pripremne utakmice prije starta nove sezone. Već u ponedjeljak, 25. kolovoza zagrebaši će u Dvorani 2 Doma Sportova odmjeriti snage s katarskim Al – Jaishom. Dva dana kasnije, u srijedu 27. kolovoza rukometaši Zagreba odigrat će prijateljsku utakmicu humanitarnog karaktera s rukometnim klubom Zamet u Rijeci. U četvrtak, 28. kolovoza u Kutiju šibica dolazi slovenski Maribor, dok će u utorak, 02. rujna zagrebaši gostovati u Varaždinu.

Rukometaši Zagreba sezonu otvaraju u nedjelju, 07. rujna gostovanjem u Osijeku protiv našičkog Nexea. Utakmica će se odigrati u sklopu 01. kola SEHA Gazprom South Stream lige.

10580094_683996705019848_7433165516130587009_n