Zagrebaši u zadnjoj sekundi ispustili bodove protiv Dinama
Objavljeno: 02. 11. 2022 - 9:02

U šestom kolu grupne faze rukometne Machineseeker EHF Lige prvaka, rukometaši PPD Zagreba su u zagrebačkoj Areni ugostili rumunjski Dinamo Bukurešt. Na kraju poraz 28:29 uz po osam pogodaka povratnika nakon ozljede Zvonimira Srne i Timura Dibirova.

Zagreb je od početka izgledao sjajno – napadačka tranzicija funkcionirala je dobro predvođena Zvonimirom Srnom koji se nakon ozljede vratio na parket. Zagrebaši su strpljivom igrom bez previše problema pronalazili put do gola gostiju iz Rumunjske. U obrambenom dijelu, najviše su problema Zagrebu radili Nicusor Negru i Francisco da Silva. Imao je Zagreb priliku na poluvrijeme otići sa tri pogotka razlike u zadnjem napadu u prvih 30 minuta međutim Karpo Sirotić radi pogrešku u napadu a Stanislav Kasparek, nakon minute odmora, uz zvuk sirene vraća Dinamo na samo -1 (16:15).

'Lavovi' predvođeni Zvonimirom Srnom sjajno otvaraju drugi dio i vrlo brzo bježe na +5 (20:15). Nakon minute odmora bivšeg trenera Barcelone Xavija Pascuala koji sada sjedi na klupi Dinama, obrana gostiju je čvršća i povezanija te Rumunji polako smanjuju prednost Zagreba sve do sedam minuta prije kraja kada Ali Zein pogađa za izjednačenje 24:24. Igra se do kraja gol za gol, Zagreb u zadnjoj minuti ne koristi priliku za vodstvo, Dinamo igra do kraja i na kraju Akimenko s linije sedam metara donosi pobjedu svojoj momčadi s istekom vremena. Na kraju 28:29 za goste iz Bukurešta koje je do pobjede sa sedam pogodaka predvodio Negru. Kod Zagreba po osam pogodaka Zvonimira Srne i Timura Dibirova.

Sljedeća utakmica Zagreba na rasporedu je već za tri dana kada 'Lavovi' gostuju u Križevcima kod KTC-a u sklopu Paket 24 Premijer lige. Iduća utakmica Machineseeker EHF Lige prvaka na rasporedu je 24.11. kada PPD Zagreb gostuje u Mađarskoj kod Telekom Veszprema.

PPD Zagreb – Dinamo Bukurešt 28:29 (16:15)

PPD ZAGREB: Slavić 3 obrane, Panjtar 6 obrana; Kos, Ćavar 4 (4), Faljić, Klarica 1, Gojun, Srna 8, Musa, Sirotić 1, Matanović, Dibirov 8 (2), Dodić 3, Kavčić, Leimeter 3, Grahovac. Trener Ivica Obrvan.

DINAMO: Bucataru 3 obrane, Ghetbane 9 obrana; Da Silva 4, Gurbindo 3, Negru 7 (2), Pasqual 1, Kukić, Kasparek 1, Kuduz 1, Humet 2, Akimenko 6 (2), Bokan 1, Mamdouh, Ali Zein 3, Militariu, Sorhaindo. Trener Xavi Pasqual.

Izjave nakon utakmice:

Ivica Obrvan, trener PPD Zagreba:

Teško je reći bilo što nakon ovakvog raspleta susreta. Vjerujem da smo zaslužili barem bod. Nisam sretan s našim izdanjem u tih posljednjih desetak minuta susreta kada se lomio rezultat. Moram čestitati svojim igračima na večerašnjem izdanju međutim za detaljniju analizu ću morati hladne glave pogledati utakmicu još jednom.

Zvonimir Srna, igrač PPD Zagreba:  

Borbena utakmica, od početka do kraja. Bilo je jasno vidljivo kako obje ekipe ciljaju pobjedu koja ih dovodi korak bliže osmini finala Lige prvaka. Mislim da smo izgledali dobro sve do tih zadnjih nekoliko minuta kada smo dozvolili Dinamu da u potpunosti okrene rezultat i odnese pobjedu danas iz Zagreba. Ne možemo biti zadovoljni nakon ovakvog ishoda međutim to je sport, treba analizirati utakmicu, vidjeti gdje smo griješili i nastaviti dalje. 

  Povratak na sve vijesti