Goluža: Skromni i s obje noge čvrsto na zemlji idemo u Bukurešt!
Objavljeno: 06. 12. 2022 - 12:21

Pred rukometašima Prvog plinarskog društva Zagreb novi je izazov u Machineseeker EHF Ligi prvaka. Hrvatski će rukometni prvaci, naime, u četvrtak 08. prosinca gostovati kod bukureštanskog Dinama.

Prvi dvoboja ovih dvaju momčadi, podsjetimo, završen je tijesnom pobjedom rumunjskog prvaka. Ekipa Xavija Pascuala, podsjetimo i na to, do prvog i jedinog vodstva stigla je u posljednjoj minuti susreta te je na koncu spretno i sretno slavila u Areni Zagreb rezultatom 28:29.

PPD Zagreb je u međuvremenu promijenio trenera, Ivicu Obrvana na klupi najboljeg hrvatskog kluba zamijenio je Slavko Goluža koji je donio osvježenje te senzacionalno uzeo dva boda favoriziranom Telekom Veszpremu.

Međutim, nisu ni Rumunji za to vrijeme sjedili besposleni. Baš naprotiv, ekipa u kojoj igra i povremeni hrvatski reprezentativac Ante Kuduz u dvomeču s Wislom iz Plocka odnijela je puni plijen te na svoj konto dodala četiri nova boda.

Uoči dvoboja u Bukureštu stanje na tablici je sljedeće. Dinamo nakon osam odigranih kola ima devet osvojenih bodova i nalazi se na četvrtom mjestu tablice skupine A, dok se naši Zagrebaši s pet osvojenih bodova nalaze na mjestu broj sedam.

Dva dana uoči susreta u Rumunjskoj dvoboj su za službene stranice kluba najavili trener Slavko Goluža i rukometaš Stefan Dodić.

  • Tražim od svih svojih igrača da budu s obje noge čvrsto na zemlji. Ne smijemo poletjeti nakon pobjede nad Veszpremom i želim da skromni otputujemo u Bukurešt. Rekao sam momcima da želim da uživaju u igri i da ne trebaju osjećati nikakav pritisak. Dinamo je favorit pred svojim navijačima i pritisak je na njima da tu ulogu i opravdaju. Gledao sam nekoliko njihovih susreta ove sezone i mogu vam reći da je ta utakmica u Zagrebu bilo možda i njihova najslabija izvedba. Sjajna su ekipa koja kod kuće igra posebno agresivno i očekujem da će nas jako stisnuti odmah na početku. Naši će igrači imati svoje zadatke i očekujem da svaki pojedinac ispuni ono što je stavljeno pred njega. Idemo dati sve od sebe i pokušati ponoviti dva dobra izdanja koja smo imali protiv Veszprema. Sigurno da s jednom skromnošću i fanatičnom borbenošću u obrani imamo svoje šanse – poručio je trener PPD Zagreba Slavko Goluža.
  • Dinamo je dobra ekipa koja trenutno igra u velikoj formi. Imaju dvije jako važne pobjede nad Wislom u posljednja dva susreta i osokoljeni tim trijumfima dočekuju nas. Mislim da se moramo spremiti na težak susret, nešto slično kao i zadnja dva s Veszpremom. Dinamo je odlična ekipa, a njihova najveća snaga je sjajna obrana. Imaju sjajne pojedince i u Zagrebu su nas pomalo i sretno pobijedili. Nadam se da ćemo im uzvratiti u Bukureštu. Očekuju nas sigurno i pune tribine, oni imaju sjajne navijače koji će im biti kako se kaže osmi igrač. Nadamo se i mi dobroj atmosferi – kazao je za službene stranice kluba srednji vanjski Stefan Dodić.

Susret između Dinama iz Bukurešta i PPD Zagreba na rasporedu je u četvrtak 08. prosinca s početkom u 18.45 sati po našem vremenu. Prijenos dvoboja možete pratiti na programu Arena Sport televizije.

  Povratak na sve vijesti