Ivan Čupić u Našicama predvodio PPD Zagreb do 31. titule prvaka
Objavljeno: 14. 05. 2023 - 10:38

U četvrtoj utakmici doigravanja za prvaka Hrvatske, rukometaši PPD Zagreba su u nedjelju navečer gostovali kod našičkog Nexea. Nakon lavovske borbe, Zagrebaši su predvođeni Ivanom Čupićem slavili 27:28 te osigurali treću pobjedu protiv Našičana i samim time postali novi – stari prvaci Hrvatske! Pehar rukometnih prvaka Hrvatske tako će 31. godinu zaredom 'stanovati' u 'Kutiji šibica'.

Od samog početka bilo je jasno kako je ulog velik – eventualna pobjeda Zagrebašima bi donijela novi naslov prvaka, dok su Našičani tražili pobjedu i nastavak serije doigravanja za prvaka Hrvatske. Sve do posljednjih desetak minuta prvog dijela igralo se gol za gol, međutim domaćini tada serijom par pogodaka Markušića, Jelinića i Moslavca stižu do +2 (11:9, 13:11). 'Lavovi' ipak sjajno reagiraju i do poluvremena preko napadački raspoloženog Zvonimira Srne stižu do +2 (15:17). Kod Zagrebaša u prvom dijelu po četiri pogotka Ivana Čupića i Zvonimira Srne, dok je za domaćine četiri puta precizan bio Fahrudin Melić. Značajniji doprinos vratara izostao je u prvom dijelu s obe strane.

Zagrebaši sjajno otvaraju drugi dio i ubrzo stižu do +4, međutim već do polovine drugog poluvremena gosti koriste nekoliko promašenih 'zicera' i tehničkih pogrešaka 'Lavova' da se u potpunosti vrate u susret (21:21). U posljednjih 10 minuta susreta ipak ulazimo s prednošću Zagrebaša od +2 na krilima nekoliko sjajnih obrana Aljaža Panjtara. Nepunih pet minuta prije kraja susreta, Zvonimir Srna diže prednost 'Lavova' na +3 od čega povratka za Našičane više nije bilo. Do kraja pobjedu potvrđuju Csaba Leimeter te danas izvanredni Ivan Čupić za finalnih 27:28. Zagrebaše je do pobjede predvodio Ivan Čupić sa sedam pogodaka te Miloš Kos sa četiri, dok je Aljaž Panjtar dodao nekoliko iznimno važnih obrana u drugom dijelu. Kod Našičana čak deset pogodaka Fahrudina Melića, te četiri Ivana Sršena.

Rukometaši PPD Zagreba tako su stigli do treće pobjede protiv Nexea u doigravanju i na taj način postali novi – stari prvaci Hrvatske. Pehar rukometnih prvaka Hrvatske tako će godinu po 31. put provesti u trofejnoj sobi 'Kutije šibica'.

Nexe – PPD Zagreb (15:17) 27:28

Nexe: Car 7 obrana, Radovanović 3 obrane; Račić 2, Bakić, Mileta, Vejin, Sršen 4, Jelinić, Blažević, Velkavrh, Severec, Moslavac 3, Kević 2 (1), Tomić 1, Melić 10 (6), Markušić 1. Trener Branko Tamše.

PPD Zagreb: Slavić 1 obrana, Panjtar 6 obrana; Ceković, Kos 4, Ćavar, Faljić, Gojun, Srna 5, Klis, Kraljević, Musa 2, Čupić 7 (3), Dibirov 4, Kavčič 2, Leimeter 3, Grahovac 1. Trener Slavko Goluža.

Izjave nakon utakmice:

Slavko Goluža, trener PPD Zagreba:

Pokazali smo karakter, čestitke igračima od prvog do zadnjeg. Nije bilo lako pripremiti momčad s toliko ozlijeđenih igrača, međutim iskustvo je pobijedilo na kraju. Smatram da smo zasluženo stigli do nove titule, ali moram čestitati i domaćinu na jako dobrom izdanju i ovoj publici na prekrasnom ambijentu u kojem je zaista bilo zadovoljstvo igrati večeras. Ovo je stvarno jako dobro za hrvatski rukomet.

Jakov Gojun, igrač PPD Zagreba:
Nije dobro počelo, odmah na zagrijavanju se ozlijedio Dodić dok ionako imamo problema s ozljedama, međutim smatram da smo pokazali da smo prava momčad, momčad koja igra u Ligi prvaka i na kraju smo zasluženo ponovno postali prvaci Hrvatske. Sezona nije još gotova naravno, naš cilj prije odmora je osigurati duplu krunu u Poreču na finalnom turniru Kupa. 

  Povratak na sve vijesti