Kombinirano 24 obrane Panjtara i Mandića za novo slavlje Zagrebaša!
Objavljeno: 17. 12. 2022 - 3:40

Rukometaši PPD Zagreba su u subotu poslijepodne stigli do nove pobjede u Paket 24 Premijer ligi slavivši protiv Osijeka 42:21 (19:9) u Kutiji šibica.

Zagrebaši su od samog početka koncentrirani u obrani i brzi u polukontri s čime se Osječani jako teško nose. Tranziciju predvode Davor Ćavar i Paolo Kraljević uz nekoliko sjajnih asistencija Karpa Sirotića dok je Aljaž Panjtar nevjerojatno raspoložen među vratnicama sa čak 15 obrana u prvom dijelu.

U drugom dijelu Zagreb nastavlja u istom tempu i stiže do uvjerljive pobjede 42:21. Najbolji strijelci za Zagreb – deset Ćavar, osam Klarica, pet Sirotić. Čak 15 obrana Panjtara i 10 obrana Mandića. Kod Osijeka četiri pogotka Čička.

Slijedi zimska reprezentativna stanka i blagdani. Sljedeća utakmica 'Lavova' na rasporedu je 8. veljače kada u zagrebačku Arenu, u sklopu Machineseeker EHF Lige prvaka stiže francuski PSG.

PPD Zagreb – Osijek 42:21 (19:9)

PPD Zagreb: Slavić, Panjtar 14 obrana, Mandić 10 obrana; Ćavar 10, Faljić 2, Klarica 8, Gojun, Srna 1, Kraljević 4, Sirotić 5, Čupić, Dibirov, Dodić 2, Kavčić 4, Leimeter 2, Grahovac 4. Trener Slavko Goluža.

Osijek: Vujović 8 obrana, Medić 4 obrane; Mandarić 1, Purić 2, Zrno 3, Čičak 4, Ninaj, Mrvaljević 3, Carević, Vašarević 3, Lukac 2, Bolanča 2, Kuzma 1, Novokmet, Radović, Dizdar. Trener Damir Eklić.

Izjave nakon utakmice:

Slavko Goluža, trener PPD Zagreba:
Teško je bilo pripremiti se za ovu utakmicu obzirom na zaista težak put kući natrag iz Poljske ali moram čestitati svojim dečkima na današnjem izdanju. Mladi su iznijeli teret, dali smo malo odmora starijima i moram reći da me veseli ova energija. Igramo sjajno, šteta da je kraj sezone međutim vjerujem da ćemo iduće godine nastaviti istim tempom i da će zagrebačka publika to prepoznati i biti tu za ove dečke jer su oni to zaista zaslužili.

Davor Ćavar, igrač PPD Zagreba:

Mislim da smo sjajno odradili ovu zadnju utakmicu prije zimske stanke bez obzira na evo malo gušći raspored i iscrpljujući put natrag iz Poljske. Zadovoljan sam izdanjem kako cijele ekipe tako i svojim i mislim da nam slijedi zasluženi odmor. 

  Povratak na sve vijesti