Nikolić i Glavaš uoči Gorice: Zaboraviti Kielce, igramo na svom terenu i pristup mora biti pravi!
Objavljeno: 17. 11. 2023 - 5:01

Nakon što su u Machineseeker EHF Ligi prvaka remizirali s Industria Kielceom, rukometaši Zagreba okreću se k obvezama u domaćem natjecanju.

U 10. kolu Paket24 Premijer lige prvenstva Hrvatske, najbolji će hrvatski rukometaši ugostiti ekipu Gorice.

Taj dvoboj na rasporedu je u subotu 18. studenog u sportskoj dvorani Trešnjevka, s početkom u 18.00 sati. Izravan prijenos možete pratiti na Youtube kanalu Hrvatskog rukometnog saveza.

A dan uoči susreta za službene stranice kluba govorili su trener Andrija Nikolić i desno krilo Filip Glavaš.

  • Nakon jedne izuzetno teške i iscrpljujuće utakmice Lige prvaka očekuje nas domaćinska utakmica domaćeg prvenstva s Goricom. Riječ je o ekipi koja je možda malo lošije startala u sezonu, ali da se radi o mladom i potentnom kolektivu tu nema spora. Igramo na svom terenu i pristup mora biti maksimalno ozbiljan. Vjerujem da ćemo smoći snage, da imamo kvalitetu i da će bodovi ostati u Zagrebu – poručio je trener Zagreba Andrija Nikolić.
  • Trebamo se brzo „prešaltati“ nakon ove dramatične utakmice s Kielceom gdje smo možda mogli uzeti i oba boda. Goricu predvode Laljek, Ceković i Sorić na golu i oni su ekipa koja svakako zaslužuje svo poštovanje u hrvatskom rukometu. Nadam se i vjerujem da ćemo mi opravdati tu ulogu favorita koja nam pripada. Za početak potrebno je očistiti glave od ovoga što se dogodilo jučer u Areni, sutra je novi dan i novi izazov i moramo se u potpunosti posvetiti tomu – kazao je Filip Glavaš.

Podsjetimo, Zagreb nakon devet odigranih kola ima isti broj pobjeda, dok se Gorica nalazi na šestom mjestu skupine A s dvije pobjede, tri remija i četiri poraza. 

  Povratak na sve vijesti