Zagreb gubio na poluvremenu, pa preokretom svladao Goricu!
Objavljeno: 18. 11. 2023 - 8:00

Rukometaši Zagreba stigli su do desete ovosezonske pobjede u prvenstvu Hrvatske nakon što su u svojoj Kutiji šibica po drugi puta ove sezone svladali ekipu Gorice.

Ulogu favorita najbolji su hrvatski rukometaši opravdali iako ne bez većih problema, budući da su na poluvremenu neočekivano imali pogodak zaostatka. Ipak, do konca susreta kvaliteta Zagreba je prevagnula i hrvatski su rukometni prvaci slavili rezultatom 35:24 (16:17).  

Što se sastava za ovaj susret tiče valja reći kako u zapisniku nije bilo vratara Mateja Mandića, desnog krila Ivana Čupića i kružnog napadača Patryka Walczaka.

A Zagreb su do pobjede sjajnom partijom predvodili Luka Lovre Klarica sa sedam, odnosno Filip Glavaš, Miloš Kos i Davor Ćavar svaki s po pet pogodaka.

Aljaž Panjtar imao je četiri, dok je Ante Grbavac skupio sedam obrana.

Kod gostujuće ekipe valja izdvojiti role Mateja Svržnjaka, Ivana Laljeka, Jure Čakarića i Jakova Dujića s po četiri pogotka.

Marin Sorić imao je sedam, a Ivan Jozepović jednu obranu.

Pred rukometašima Zagreba još je jedan dvoboj s poljskom Industriom Kielce. Nakon što su prije dva dana remizirali u zagrebačkoj Areni, hrvatski će i poljski prvaci odmjeriti snage i u hali Legionow u Kielceu.

Riječ je o dvoboju 08. kola Machineseeker EHF Lige prvaka, a isti je na rasporedu u četvrtak 23. studenoga u 18.45 sati. Izravan prijenos ove utakmice možete pratiti na programu Arena Sport televizije.

RK Zagreb – RK Gorica (16:17)

RK Zagreb: Grbavac, Panjtar; Kos, Ćavar, Faljić, Klarica, Gojun, Srna, Klis, Kraljević, Sirotić, Dibirov, Kavčić, Glavaš, Morales, Suholežnik

RK Gorica: Sorić, Jozepović; Ceković, Turkalj, Dujić, Jurić, Čakarić, Solariček, Laljek, Malin, Svržnja, Barišić, Starčević, Cvitaš, Antonić, Cikatić

Andrija Nikolić, trener Zagreba:

„Ishodom možemo biti zadovoljni na kraju. Uvijek nekako nakon te Lige prvaka malo slabije reagiramo u domaćem prvenstvu i zato je rezultat prvog poluvremena bio kakav je bio. Kvaliteta je ipak na našoj strani, a čim je i pristup pravi kao u drugom poluvremenu onda stvari sjednu na svoje mjesto. Što se Gorice tiče oni su odlična momčad. Malo im je na početku sezone falio Svržnjak, a sada se on vratio i oni se kao momčad iz utakmice u utakmicu dižu. Ne znam hoće li to uspjeti ostvariti, ali vjerujem da im je mjesto među najbolja tri ove grupe“ , poručio je trener Zagreba Andrija Nikolić.

Davor Ćavar, rukometaš Zagreba:

„Prvo bih čestitao ekipi na zasluženoj pobjedi. Nismo ušli najbolje u utakmicu, u obrani su izostali fokus i agresivnost. U nastavku smo to nadoknadili i na koncu mogu reći da smo korektno odradili ovu utakmicu. Činjenica je da nas je dosta iscrpila utakmica protiv Kielcea i kada se sve okolnosti uzmu u obzir mislim da smo dobro sve odradili“ , kazao je rukometaš Zagreba Davor Ćavar.

Tomislav Mesarov, trener Gorice:

„Čestitke ekipi Zagreba na zasluženoj pobjedi. Mislim da smo bili odlični u prvom poluvremenu i bili smo dostojan takmac prvaku Hrvatske. Činjenica jest da oni nisu igrali u svom najjačem sastavu, ali unatoč tomu mogu biti zadovoljan s onim što je moja ekipa pokazala. Kada je rezultat otišao u malo veći minus po nas, dao sam priliku i mlađim dečkima kako bi osjetili kako je igrati protiv ekipe kao što je Zagreb“ , izjavio je trener Gorice Tomislav Mesarov.

Ivan Laljek, rukometaš Gorice:

„Čestitao bih Zagrebu na pobjedi i na bodu u Ligi prvaka. Mi smo utakmicu otvorili s par tehničkih grešaka, ali smo na kraju odigrali jako dobro prvo poluvrijeme. U nastavku je Zagreb zasluženo preuzeo vodstvo, kontrolirao utakmicu i slavio uvjerljivo. Mi smo se u jednom trenutku malo i rotirali, dali šansu i mladima da osjete kako je to igrati protiv ovakve ekipe. Nas u srijedu čeka važna utakmica sa Sesvetama i pokušali smo i ovo danas iskoristiti najbolje što možemo ne bi li se što bolje spremili za ono što nas čeka za nekoliko dana“ , poručio je srednji vanjski Gorice Ivan Laljek

  Povratak na sve vijesti