PPD Zagreb siguran protiv Poreča, 11 pogodaka Davora Čavara
Objavljeno: 24. 09. 2022 - 6:39

U susretu trećeg kola Paket 24 Premijer lige, PPD Zagreb je u subotu popodne u 'Kutiji šibica' odmjerio snage s Porečom i stigao do treće pobjede u domaćem prvenstvu - 32:19 (18:9). U najavi utakmici trener Obrvan naglasio je kako su ciljevi pobjediti utakmicu ali odmoriti glavne igrače tako da su utakmicu s tribina ispratili Ivan Čupić, Jakov Gojun kao i Zvonimir Srna, Aljaž Panjtar te Timur Dibirov. U ovom su susretu 'Lavove' do pobjede predvodili Davor Čavar sa 11 pogodaka, Paolo Kraljević sa četiri te Mislav Turčić s devet obrana.

Zagreb sjajno otvara susret, ponajprije u obrani koja je izgledala čvrsto i pokretno te Poreč ne pronalazi put do gola 'Lavova' gotovo sve do sredine prvog dijela kada Rađaković zabija za 1:7. Fokus Zagrebaša bio je na kvalitetnom obrambenom izdanju te brzoj tranziciji koju je uspješno predvodio Karpo Sirotić uz pomoć Paola Kraljevića i Davora Čavara koji u prvom dijelu kombinirano zabijaju čak 12 pogodaka. Nakon uvodnog slabijeg napadačkog izdanja Poreč na pogon Krupića, Rađakovića i donedavnog Zagrebaša Perića izgleda nešto bolje pred golom 'Lavova' te momčadi na odmor odlaze sa 9:18.

Tempo utakmice ostaje isti na početku drugog dijela – gosti izgledaju bolje nego na početku prvog međutim to i dalje nije dovoljno da se smanji prednost Zagrebaša. U nevjerojatnom tempu s druge strane nastavlja Davor Čavar koji nepunih deset minuta nakon prvog sučevog zvižduka u nastavku stiže do svog desetog pogotka. Zagreb naposlijetku mirno privodi susret kraju te stiže do uvjerljive pobjede 32:19.

Iduća utakmica PPD Zagreba na rasporedu je već u srijedu (18.45) kada u Arenu Zagreb, u sklopu trećeg kola Machineseeker EHF Lige prvaka stiže Porto.

Poreč – PPD Zagreb 19:32 (9:18)

Poreč: Vladić 11 obrana, Ćopić 1 obrana; Muranović, Krajcar 2, Car 1, Petrov, Boka, Krupić 6, Malinarich, Perić 4, Rađaković 2, Ikanović 1, Vinković 1, Bajan 1, Bošnjak, Ljubić 1. Trener Ilija Lovrinović.

PPD Zagreb: Slavić 3 obrane, Turčić 9 obrana; Milić 2, Čavar 11 (2), Faljić 2, Klarica 2, Klis, Kraljević 4, Buvinić 1, Musa, Sirotić 3, Matanović  3 Dodić 3, Kavčić, Leimeter, Grahovac 1. Trener Ivica Obrvan. 

Ivica Obrvan, trener PPD Zagreba: 

Nakon jučerašnjeg dugačkog puta zadovoljan sam i čestitam svojim igračima na pobjedi i angažmanu pogotovo u prvom dijelu kada smo bili jako dobri u obrani 5-1. Zaslužena pobjeda na kraju, sutra ćemo malo odmoriti i nastaviti dalje punim tempom s pripremama za Porto. 

Davor Čavar, igrač PPD Zagreba:

Od prve minute je dogovor bio da stisnemo u obrani i mislim da smo taj dio igre odradili sjajno. U prvom poluvremenu smo primili devet pogodaka, u drugom samo jedan više te stigli do uvjerljive pobjede na kraju. Nastavljamo dalje s pripremama za Poreč. 

  Povratak na sve vijesti