PPD Zagreb uvjerljiv protiv Osijeka u Kupu – 27 obrana vratara!
Objavljeno: 14. 03. 2023 - 7:11

U susretu osmine finala Kupa Hrvatske, rukometaši PPD Zagreba su u utorak popodne u 'Kutiji šibica' odmjerili snage sa Osijekom.

Zagrebaši od samog početka nameću tempo – obrana je čvrsta i pokretljiva, a tranzicija koju predvodi Karpo Sirotić ubojita te PPD Zagreb do poluvremena stiže do prednosti od 12 pogodaka razlike (22:10). Momčad predvode Timur Dibirov sa sedam pogodaka, te Ivan Čupić sa pet, dok je Dino Slavić dodao 13 obrana. Kod Osijeka, tri pogotka Davida Čička.

U drugom dijelu trener Slavko Goluža dodatno rotira momčad, te tako s prvim minutama nastavka više nema igrača koji nije dobio priliku u osmini finala protiv Osijeka. Nepunih 15 minuta prije kraja susreta 'Lavovi' serijom 8:0 koju predvode Davor Ćavar i Csaba Leimeter stižu do prednosti 34:15 i rezultatski stavljaju točku na 'i' u ovom susretu. Do kraja susreta 43:18 uz sedam pogodaka Timura Dibirova, te po šest Davora Ćavara i Edina Klisa. Za naglasiti je i sjajno izdanje oba vratara – Dino Slavić u prvom dijelu 13 obrana, Aljaž Panjtar u nastavku 14, za ukupnih odličnih 27. Osijek je s pet pogodaka predvodio David Čičak.

Sljedeća utakmica na rasporedu je u subotu u 18.00 sati kada u 'Kutiju šibica', u sklopu novog kola Paket 24 Premijer lige za prvaka, stiže našički Nexe.

PPD ZAGREB – OSIJEK 43:18 (22:10)

PPD Zagreb: Slavić 13 obrana, Panjtar 14 obrana; Ćavar 6 (1) Faljić 2, Klarica 3, Gojun, Srna 1, Klis 6, Kraljević 4, Musa 1, Sirotić 3, Čupić 5 (3), Dibirov 7, Kavčič, Leimeter 4, Grahovac 1. Trener Slavko Goluža.

Osijek: Vujović 1 obrana, Medić 1 obrana, Hećimović 5 obrana; Mandarić, Zrno 1, Vastl 1, Čičak 5, Carević F. 2, Mrvaljević 4, Carević A. 1, Maganić, Barišić, Vašarević 1, Kuzma, Dominić 1, Begović 2. Trener Damir Eklić.

Izjave nakon utakmice:

Slavko Goluža, trener PPD Zagreba:

Moram iskreno čestitati i svojim dečkima, ali i protivniku na korektnoj igri. Uvijek može bolje, od početka smo pokušavali malo usporiti igru i igrati više 6-na-6, jer to je ono na čemu trebamo raditi. Moramo pojačati agresivnost u obrani, zadržati mir i fokus, te poraditi na smanjenju tehničkih grešaka u napadu kako bi to sve izgledalo još bolje.


Dino Slavić, vratar PPD Zagreba:
Ozbiljno smo ušli u utakmicu od prve minute i to je na kraju vidljivo na rezultatu. Odigrali smo čvrstu utakmicu u obrani, dobru u tranziciji, vratari su doprinijeli i na kraju evo velika pobjeda protiv Osijeka ususret utakmici Paket 24 Premijer lige za prvaka protiv Nexea. 

  Povratak na sve vijesti