Sedam pogodaka Luke Lovre Klarice u pobjedi nad Goricom
Objavljeno: 01. 04. 2023 - 7:43

U novom kolu Paket 24 Premijer lige za prvaka, rukometaši PPD Zagreba su u Gorici slavili protiv domaćina 22:34. Zagrebaše je do pobjede predvodio Luka Lovre Klarica sa sedam pogodaka, dok je Csaba Leimeter dodao šest.

Domaćini uspijevaju držati priključak sve do posljednje trećine prvog poluvremena (9:11), kada 'Lavovi' serijom od četiri pogotka stižu do +6, i kako se kasnije pokazalo, odlučuju ovaj susret. Nakon prvih 30 minuta, rezultat je bio 10:16. Zagrebaši su od samog početka izgledali znatno bolje nego prije nekoliko dana u Vinkovcima, i to je već nakon 30 minuta bilo jasno vidljivo na semaforu.

Nakon nepunih deset minuta u drugom dijelu, Ivan Čupić svojim petim pogotkom večeras povećava prednost na +9 (13:22), i stavlja 'točku na i' ovog susreta. Trener Slavko Goluža do kraja je iskoristio priliku za rotiranje sastava, i odmor nekih od glavnih pojedinaca. Na kraju 22:34 uz sedam pogodaka Luke Lovre Klarice, te šest Csabe Leimetera. Dino Slavić i Aljaž Panjtar zajedno su sakupili 14 obrana. Kod Gorice po pet pogodaka Maksimilijana Jurića, te Nike Frankovića.

'Lavovi' nastavljaju dalje u zgusnutom rasporedu. Vremena za odmor nema previše jer sljedeća utakmica je na rasporedu već u srijedu kada Zagrebaši u sklopu novog kola Paket 24 Premijer lige za prvaka gostuju u Sesvetama.

Gorica – PPD Zagreb 22:34 (10:16)

Gorica: Turčić 1 obrana, Jozepović, Sladoljev 4 obrane; Turkalj 3, Goričanec 2, Jurić 5, Cvitaš, Čakarić 2, Solariček, Malin, Franković 5, Barišić, Tomljanović 2, Cikatić 3. Trener Andrija Nikolić.

PPD Zagreb: Slavić 8 obrana, Panjtar 6 obrana; Ceković 2, Ćavar 2, Faljić 3, Klarica 7, Gojun, Kraljević, Musa, Sirotić 1, Čupić 5, Dibirov 2, Dodić, Kavčič 3, Leimeter 6, Grahovac 3. Trener Slavko Goluža.

Izjave nakon utakmice:

Slavko Goluža, trener PPD Zagreba:
Čestitke mojim dečkima na pobjedi. Ozbiljnost je danas bila na nivou na čemu smo i inzistirali. Neke 'zicere' u prvom dijelu nismo realizirali, međutim kada se to promijenilo uspjeli smo povećati prednost. Imali smo priliku isprobati neke nove stvari, ponajprije s Adinom Faljićem na 'prednjem' u obrani, odnosno kasnije na 'trojci'. Malo su veću minutažu danas imali naši iskusniji igrači poput Gojuna, Muse i Čupića koji nisu igrali neko vrijeme i to je to. Pobjeda je tu, čestitke i domaćinu na korektnoj igri.

Luka Lovre Klarica, igrač PPD Zagreba:
Gorica je uvijek neugodan protivnik. Ušli smo čvrsto, znali smo da neće biti lako. Krajem prvog dijela smo se uspjeli odvojiti, kasnije smo ih malo i pretrčali, kontrolirali susret, izgledali dobro u obrani, i u konačnici – zasluženo pobijedili.

  Povratak na sve vijesti